Напад на журналіста «СтопКору» у Харкові: тривають активні слідчі дії

06.04.2021 16:22

6 квітня постраждалий від нападу харківський журналіст Сергій Усов приїхав до центрального офісу «Стоп корупції» у Києві. У столиці відбулася нарада разом із керівництвом і юридичним департаментом організації. Про це розповіли в головному офісі «Стоп корупції».

Співзасновник ВГО "Стоп корупції" Роман Бочкала і керівник харківського підрозділу організації Сергій Усов. Фото: СтопКор

У Києві стопкорівець розповів про хід досудового розслідування у справі щодо нападу на нього.  Зазначимо, 23 березня в районі метро «Університет» у Харкові скоєно напад на журналіста інформаційного агентства «Стоп корупції ТВ» і керівника харківського відокремленого підрозділу організації Сергія Усова. Він розслідував злочинні схеми, пов’язані з іноземними студентами у Харкові. Представнику фірми «Дельта центр», яка за гроші організовує навчання іноземців у Харкові, не сподобалися запитання журналіста, і він завдав кількох ударів по голові та розбив харківському антикорупціонеру телефон. Постраждалий написав заяву до поліції, утім у поліції зареєстрували провадження не одразу.

«Ми миттєво відреагували на напад на нашого харківського колегу: направили звернення до Комітету Верховної ради з питань свободи слова, до заступника Міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, до Національного союзу журналістів України, до керівництва Національної поліції України, а також до Департаменту НПУ з захисту інтересів держави та громадян. У зверненнях просили не допустити продовження ганебної практики безкарності нападників на представників ЗМІ. Захистити нашого колегу, який постраждав під час виконання журналістського завдання – це принципова позиція нашої організації», - повідомили в юридичному департаменті «Стоп корупції».

Нарада в офісі "Стоп корупції". Фото: СтопКор

Шевченківським районним управлінням поліції м.Харкова 30 березня зареєстроване кримінальне провадження за ст. 171 – перешкоджання журналістській діяльності. Нападнику може загрожувати до 4 років обмеження волі.

За словами Сергія Усова, наразі триває активне досудове розслідування: він надає пояснення правоохоронцям, проводяться слідчі дії.

«Вже відбулась зустріч з дознавачем. Мене докладно допитали щодо інциденту. Ми надали редакційне завдання, журналістське посвідчення. Також оглянули розбитий телефон. Було складено протоколи допиту і огляду. Надаємо всю необхідну інформацію і документи для ефективного слідства», - розповів керівник харківського підрозділу «Стоп корупції» Сергій Усов.

Він додав, що наразі слідство чекає відео з камер спостереження харківського метрополітену.

«Ми вдячні представникам харківської поліції за увагу до цієї резонансної справи. Сподіваємося, що слідство не триватиме довго і справу скоро буде скеровано до суду», - зазначили юристи «Стоп корупції».

Зазначимо, активіст і журналіст Сергій Усов представляє антикорупційну організацію в регіоні та є членом громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини