Намив піску на мільйони та отруйне сміттєзвалище: на Полтавщині голова ОДА ігнорує проблеми місцевих

У Полтавській області виник ряд проблем, через які страждає не лише місцевий бюджет, але й жителі. Проте голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов заплющує очі на очевидні факти зловживань та не знаходить хвилини на спілкування з активістами. Про це з Полтавщини повідомив активіст ГО «Стоп корупції» Максим Томілов, який виїхав туди разом зі знімальною групою «СтопКору», аби на власні очі переконатись у словах жителів.

sinegubov poltava
Фото: adm-pl.gov.ua

«Ми виїхали до Полтавської області, адже нам стало відомо про факти корупції. У нас виникли запитання до голови ОДА Олега Синєгубова. Зокрема, чому він, обіймаючи свою посаду вже більш як рік, жодним чином не бореться зі схемами, а навпаки, нібито продовжує їх нарощувати і ймовірно, має з цього «долю», – розповідає активіст.

Він виділив ряд схем, які нібито реалізовуються в області:

  • незаконне намивання піску поблизу села Макухівка. Мовляв, там, під виглядом відновлення гідрологічного режиму річки Коломак намивається величезна кількість піску. «Тут проводився аудит, яким було встановлено, що вже видобуто понад мільйон тонн піску, який також реалізується. Хочу зазначити, що намив піску з подальшою реалізацією можливий тільки при наявності спецдозволу, якого в них немає. Тобто під виглядом розчищення річки намивають тонни піску та його реалізують. Було встановлено, що цим завдано збитки державі на більш як 100 мільйонів гривень»;
  • біля того ж села Макухівка розташоване величезне сміттєзвалище. «Усі жителі дуже цим переймаються, адже стоїть неймовірний сморід. По-друге, фільтрат, який стікає з цього сміттєзвалища, потрапляє до річок, які отруюють воду в криницях, і від цього страждають люди»;
  • ситуація з Агентством місцевих доріг. «Це державне підприємство, яке винаймає компанії та замовляє ремонт доріг. За останній час було зроблено дуже багато ремонтів, які виявилися неякісними і які потрібно переробляти. Сюди додайте ще відсутні ремонти».
sinegubov poltava
Громадська приймальня Фото: СтопКор

З цього приводу активісти зверталися до голови ОДА. Крім того, 30 березня була організована громадська приймальня, під час якої активісти спілкувались із місцевими жителями, щоб дізнатися більше інформації про проблеми області.

«Ми також усіляко намагалися потрапити на прийом до голови ОДА, але нам відмовляли. Минулого разу його не було на робочому місці, а цього разу нам сказали, що він дуже зайнятий – настільки, що не може на 10 хвилин спуститися», - розповів правозахисник.

sinegubov poltava
Спроби поспілкуватись із Синєгубовим Фото: СтопКор

У цей же день активісти приїхали на кар'єр, де здійснювався намив піску. Туди ж викликали слідчо-оперативну групу, написали заяву та пояснення, аби зафіксувати об'єми видобутого піску.

sinegubov poltava
Фото: СтопКор
sinegubov poltava
Фото: СтопКор
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини