Денис Гойко
Денис Гойко Журналіст "СтопКору"

Накосили на 50 мільйонів: скільки коштує трава на батьківщині Президента

14.09.2020 17:25

Збирались косити траву, натомість накосили мільйони: місто Кам‘янське на рідній для Президента Дніпропетровщині вражає розмахом тендерних схем у сфері озеленення та скошування трави. Цьогоріч на такі послуги з міського бюджету виділили 52,5 млн гривень – це чудово видно, якщо проаналізувати дані системи ProZorro.

Blog_Dnipro
Ілюстрація: СтопКор

І все це – при тому, що жителі міста продовжують скаржитися на аварійний стан дерев, який загрожує не тільки будівлям та майну, а й життю та здоров‘ю містян.

Blog_Dnipro2
Жителі міста скаржаться на аварійний стан дерев Фото: СтопКор

Однак серед чотирьох десятків тендерів найцікавішою є процедура закупівлі послуг зі скошування трави у місті. На торги вийшли лише два учасники, з різницею у пропозиції всього 71 тис. гривень.

Переможцем стала компанія ТОВ «СПЕЦ-ПРОЕКТІНВЕСТ». Її керівником є близький товариш заступника мера Кам'янського Костянтина Сауся Андрій Рибальченко. Сама ж компанія має установчий капітал 1 тисячу гривень, проте виграла тендер на майже 19 мільйонів.

Blog_Dnipro5
Керівник фірми-переможця - близький товариш заступника мера Андрій Рибальченко Фото: СтопКор

У місті ми зустріли «косарів», які розповіли, що працюють приблизно 100 днів на рік – саме стільки становить біологічний цикл росту трави. Всього таких робітників – тридцять, і працюють всі вони у КП «Благоустрій», де заробляють 8000 гривень на місяць.

Blog_Dnipro1
Косарі працюють у КП «Благоустрій» за 8000 грн на місяць Фото: СтопКор

Комунальне підприємство очолює все той же заступник мера – Костянтин Саусь. Виходить, що ТОВ «СПЕЦ-ПРОЕКТІНВЕСТ» не виконує роботи зі скошування трави, а має субпідрядника – комунальне підприємство міста. При цьому тендерна вартість даної послуги явно завищена.

Згідно з умовами договору, скошування трави обійдеться жителям Кам’янського у 128,16 грн за 100 квадратів на рівнинах та 141,54 грн – на схилах. При цьому згрібання скошеної трави обійдеться ще у 115,80 грн за 100 кв. м.

Для порівняння: у Кураховому на Донеччині аналогічні послуги коштують 60,6 грн за скошування і 16,69 грн за зберігання!

Можна заперечити, що Курахове – місто не таке велике, як Кам'янське. Однак у втричі більшому Запоріжжі ціна теж вдвічі менша – 68 грн за скошування.

Підрахувавши заробітну плату косарів, а це 800 тисяч гривень за 100 днів, різного роду витрати (матеріальні, загальновиробничі, адміністративні) та прибуток – отримуємо суму у півтора мільйона гривень. Виходить, що друзі Рибальченко і Саусь через підконтрольні фірми «накосили» у власні кишені понад 17,5 млн гривень «чистого» прибутку – якщо порівнювати цифри з тендером у Запоріжжі.

Blog_Dnipro4
Заступник мера Костянтин Саусь Фото: Facebook

Загалом ТОВ «Спец-Проектінвест» брало участь у понад трьох десятках державних закупівель, з яких перемогло у десяти на суму 12,9 млн грн. І це – без урахування 19-мільйонного тендеру на траву.

При цьому всі перемоги на аукціонах безпосередньо пов'язані з мерією Кам’янського. Так, замовником у шести з десяти вдалих для підприємства торгів виявився департамент житлово-комунального господарства і будівництва Кам'янської міськради, а ще у чотирьох випадках – все те ж комунальне підприємство «Благоустрій» на чолі з паном Саусем.

Як вам масштаби «бізнесу»? Коментуйте, робіть репости. І обов’язково підписуйтесь на наш канал, аби не пропустити нові розслідування.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини