«Наклеп, замаскований під журналістський матеріал»: медіаексперт прокоментував публікації УНТ про одеського бізнесмена

18.06.2021 09:29

Без жодних аргументів і фактів: відомий медіацентр поширив фейкову статтю про бізнесмена Андрія Бобогла. Одеського підприємця безпідставно звинуватили у податкових махінаціях, використанні кіпрських офшорів та вживанні наркотиків. Хто стоїть за замовною публікацією та навіщо це робиться? З’ясовувала Марія Гураль.

Щоб з'ясувати всю ситуацію до кінця, журналісти «СтопКору» відшукали контакти головного героя статті.

«Усе, що є в статті – брехня. До прикладу, на Кіпрі я не був два роки і не планую туди їхати. Щодо того, що «Гранекс» у когось щось вкрав, то я ніколи не крав, і проти мене немає жодних кримінальних проваджень», – розповів Андрій Бобогло.

boboglo2
Андрій Бобогло Фото: СтопКор

Найбільше підприємця обурило звинувачення у вживанні наркотиків.

«У 1998 році я переніс 5 операцій, серйозних, по 5-6 годин. Відтоді у мене немає селезінки, немає половини підшлункової, немає одного метра тонкої кишки. У мене з того часу діагностована серцева недостатність 3-го ступеня, тобто я чотири роки був інвалідом першої групи. Нехай людина з моїм діагнозом спробує вживати наркотики, хоча б пів року. Вона просто не житиме», – наголошує бізнесмен.

А найцікавіше, що з жодного ресурсу, на якому опублікували таку провокативну статтю, ніхто так і не зв'язався з самим фігурантом матеріалу.

«Це не просто порушення, такий матеріал взагалі не є журналістським матеріалом. Це матеріал, який можна назвати наклепом, можна назвати наїздом, який замаскований під журналістський матеріал і поданий через формат журналістського продукту», – коментує медіаексперт Олександр Чекмишев.

Chekmyshev
Олександр Чекмишев Фото: СтопКор

Найбільше у цій ситуації дивує позиція саме Українського народного телебачення. Його співробітники перепостили матеріал на свої ресурси, не переконавшись у достовірності викладеного. При цьому ще й переконані, що жодної відповідальності за це вони не несуть.

І подібних історій – десятки, а то і сотні. А фейкова інформація стала потужною зброєю для знищення конкурентів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини