Найближчими днями Санду планує розпочати процес розпуску парламенту Молдови 

Новообраний президент Молдови Мая Санду планує запропонувати сценарій розпуску парламенту країни, передає Європейська правда.

Sandu
Фото: ОПУ

За підсумками зустрічі Санду повідомила, що в найближчі дні представить рішення виходу з політичної та економічної кризи.

"Жодна політична партія не заявила відкрито про те, що готова в складі парламентської більшості взяти відповідальність за призначення нового уряду. Всі формування виступають за проведення дострокових парламентських виборів", - сказала вона.

Санду підкреслила, що більшість громадян також бажають обрати новий склад парламенту.

"У найближчі дні я вийду з ініціативою, внесу пропозиції для того, щоб прийти до дострокових парламентських виборів", - цитує Санду агентство "Интерфакс".

На питання про те, хто очолить уряд з 1 січня після відставки Іона Кіку, Санду відповіла, що уряд, призначений соціалістами, залишається, а згідно з чинним законодавством посаду прем'єра повинен зайняти хтось із нинішніх міністрів.

Варто підкреслити, що Конституція Молдови визначає дві умови, за яких розпуск парламенту і дострокові вибори стають можливими. Це або блокування роботи парламенту з будь-якої причини протягом трьох місяців, або нездатність парламенту затвердити новий уряд.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Молдові хочуть розпустити уряд.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини