Нахімічили: Аульську хлоропереливну станцію передали структурам з орбіти Коломойського

Лише трохи більше як рік знадобилось Дніпровській облраді, щоби тишком-нишком вивести з комунальної власності та приватизувати унікальний стратегічний об'єкт. Та найцікавіше, що компанія, яка придбала АХС – майже привид, який досі ніколи не світився на державних аукціонах. Хто ж насправді стоїть за монополістом-примарою? Розслідувала Ася Шевченко.

Аульська хлоропереливна станція – унікальне стратегічне підприємство. Як наголошує директор Асоціації водоканалів України Олександр Шкінь, приблизно 80% водоканалів в Україні використовують наразі рідкий хлор як дезінфектант.

Проте рідкий хлор є не тільки речовиною, без якої країну може охопити епідемія шлункових хвороб, але й одним із найпоширеніших видів хімічної зброї.

Наскільки ця зброя небезпечна, весь світ мав змогу пересвідчитись на власні очі на прикладі війни у Сирії. Тому все, що стосується використання цієї речовини, має суворо контролюватися. В Україні існує один-єдиний завод з виготовлення хлору та одна-єдина станція з його фасування, яка ще донедавна була у державній власності.

То кому ж дістався цей скарб, задля якого майно станції вивели з комунальної власності та виставили на аукціон? Товариству з обмеженою відповідальністю "Агенція Мега Плюс".

Новим власником АХПС стало ТОВ "Агенція Мега Плюс"

Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, компанія спеціалізується на здачі майна в оренду. При цьому офіційного сайту не має, запит щодо коментаря відправити неможливо, а за єдиною адресою, яку можна побачити у реєстрі, про товариство взагалі ніхто не чув.

Зауважимо, що засновник і керівник ТОВ "Агенція Мега Плюс" – Андрій Житніков. Людина з таким ім'ям і прізвищем є серед директорів та керівників адвокатської компанії "Житніков, Бороденков і партнери" та "Кременчуцька металургійна компанія", яка так само, як і завод з виготовлення хлору "ДніпроАзот", має відношення до групи "Приват", входячи до сфери впливу одіозного Ігоря Коломойського.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини