Надавача електронних ключів одномоментно прибрали з ринку, натомість з’явились дві пов’язані компанії, – Васьков

Міністерство цифрової трансформації за кілька годин ліквідувало підприємство (ЕДП) ТОВ «Ключові системи», тим самим заблокувавши електронні ключі майже 70 тисяч підприємств і ФОПів – користувачів електронних довірчих послуг.

Васьков заявив, що Мінцифри з порушенням закону вилучило підприємство зі списку Фото: СтопКор

Про це 17 червня заявив Ярослав Васьков, директор ТОВ «Ключові системи» під час пресконференції на тему «Блокування діджиталізації України: скандал на ринку цифрових послуг» у пресцентрі «СтопКору».

«Мінцифри упродовж 2 годин 40 хвилин (так швидко, як там, ніколи, я думаю, не відбувалось) вилучило нас зі списку, не запросивши навіть на узгодження. Була проведена внутрішня онлайн-нарада та був вирок про виключення нас із довірчого списку. Федоров підписав наказ. Нарада відбулась об 11:40, а о 15:30 нас вилучили зі списку. Відповідно до закону нам навіть не прийшов наказ та він не був розміщений на сайті. Потім вони подумали і знову нас повернули до списку через 2 години. Таки розмістили на сайті наказ і 9 числа надіслали нам наказ щодо розірвання договору з «Дією». Ми почали розбиратись, що трапилось. 3 числа в довірчому списку з’явились 2 надавача – ДП «Дія» та «Депозит Сайн». Виявилось, що в другій компанії керівник – Юрій Компанієць, а в «Дії» – Анастасія Компанієць. Абсолютно прямий зв'язок, якого в принципі не мало бути», – наголосив він.

Ярослав Васьков Фото: СтопКор

Як повідомляв «СтопКор» раніше, кваліфікованого постачальника електронних довірчих послуг ТОВ «Ключові системи» виключили із Довірчого списку постачальників електронних послуг. Мінцифри наказало компанії передати всю клієнтську базу до Центрального засвідчувального органу (ЦЗО), який адмініструє ТОВ «ДІЯ». Однак, за словами компанії, «ДІЯ» не має комплексної системи захисту інформації (КСЗІ).

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини