Надав у приватну власність землі водного фонду НПП «Гомільшанські ліси»: посадовцю Держгеокадастру повідомлено про підозру

07.04.2020 18:21

Під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області повідомлено про підозру начальнику одного з Відділів ГУ Держгеокадастру у Харківській області за фактом незаконного відчуження земельних ділянок водного фонду (прибережної захисної смуги), які перебувають під об’єктом природно-заповідного фонду НПП «Гомільшанські ліси» (службова недбалість ч. 1 ст. 367 КК України).

За інформацією начальника відділу Юрія Ковальова, протягом 2015 року вказаний посадовець незаконно передав у приватну власність три земельні ділянки загальною площею 0,18 га, які знаходяться під об’єктом природно-заповідного фонду Національного природного парку «Гомільшанські ліси» та фактично є державною власністю. Він склав та підписав позитивні висновки по проектам землеустрою щодо відведення зазначених земельних ділянок для індивідуального садівництва у власність громадянам.
 
Таким чином, злочинні дії вказаного фігуранта призвели до вибуття з державної власності земельних ділянок водного фонду (прибережної захисної смуги), які перебувають під об’єктом природно-заповідного фонду НПП «Гомільшанські ліси». Сума збитків, завданих державі, складає майже 265 тис. грн.
 
Згідно ч.1 ст. 367 КК України посадовцю загрожує покарання у вигляді  штрафу від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
 
 
Пресслужба прокуратури Харківської області

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X