Національний банк України виводить з обігу монети номіналом 25 копійок

02.09.2020 15:31

З 1 жовтня 2020 року виводяться з обігу монети номіналом у 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року.

25 kopijok
Фото: wikimedia.org

Про це повідомляє "UATV" із посиланням на сайт НБУ.

Окрім цього, НБУ буде активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні та монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні обігові монети зразка 2018 року.

У Нацбанку повідомляють, що монети номіналом 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, що відбулося торік. Завдяки їхньому вилученню з обігу ця проблема вирішиться.

Також це спростить готівкові розрахунки, а витрати держави та учасників готівкового обігу на виготовлення, оброблення, транспортування, зберігання банкнот і монет знизяться.

"Вилучення з обігу застарілих банкнот попередніх поколінь та поступова заміна зношених банкнот номіналом 1 та 2 гривні та обігових монет номіналом 1 гривня, виготовлених до 2018 року, на металеві монети підвищать захист і якість грошей та зроблять розрахунки комфортними і зручними", – інформує регулятор.

Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:

– в усіх українських банках – упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно;

– у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років із дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини