Силовики викрили начальника Льотної академії на хабарі

Співробітники Служби безпеки України викрили начальника Льотної академії Національного авіаційного університету та посередника ‒ начальника Льотного училища ЛА НАУ ‒ на хабарі у 20 тисяч доларів.

Nachalnyka lyotnoi akademii vykryly na habari

СБУ викрила на хабарі начальника Льотної академії НАУ Фото: СБУ

"Посадовці вимагали гроші від директора однієї з місцевих приватних компаній за укладання договорів про співпрацю з Льотною академією. У разі відмови начальник ЛА НАУ погрожував підприємцю "знищити" його бізнес. Оперативники спецслужби затримали посередника під час одержання всієї суми хабаря при виїзді з Кропивницького, він планував втекти до Києва. Крім того, СБУ затримала також керівника Льотної академії, який власним автомобілем їхав на зустріч із посередником", — ідеться у повідомленні пресцентру СБУ.

Посадовців затримано відповідно до ст. 208 КПК України, тривають невідкладні слідчі дії за місцями роботи та проживання зловмисників.

У СБУ зазначають, що найближчим часом чиновникам буде повідомлено про підозру в хабарництві та обрано відповідний запобіжний захід.

За даними сайту Льотної академії Національного авіаційного університету, її очолює заслужений юрист України Олександр Чумак.

Корупційні скандали в НАУ — не рідкість:

  • У квітні 2018 року спіймали на хабарі заступника начальника льотної академії НАУ з наземних служб у Кропивницькому. На сайті Генпрокуратури стверджують, що він вимагав 18 тисяч гривень за встановлення двох кава-машин на території навчального закладу.
  • У 2016 році за підозрою в отриманні хабаря затримали т.в.о. ректора Володимира Харченка. У пресслужбі СБУ уточнили, що чиновник через посередника адвоката вимагав 170 тис. євро від професора. У таку суму він оцінив підписання наказу про призначення вченого на посаду в університеті.
  • У 2015 році Міносвіти оцінило зловживання в університеті за період роботи ректора Миколи Кулика протягом 2008-2015 років майже в 300 млн гривень. Тодішній міністр освіти і науки Сергій Квіт звільнив усіх працівників відділу внутрішнього аудиту міністерства через покривання махінацій у НАУ. Міністр говорив, що колишній регіонал, перший проректор НАУ Максим Луцький використовував університет для особистого збагачення. Пізніше Міносвіти звільнило і самого Луцького, а також чотирьох проректорів як призначених усупереч статуту університету та закону.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини