НАБУ закрило справу щодо прослуховування ексдиректора ДБР Труби 

21.04.2021 13:48

Національне антикорупційне бюро розслідування закрило справу про прослуховування ексдиректора ДБР Романа Труби, який нібито впливав на хід справ проти експрезидента України, народного депутата Петра Порошенка, передає Радіо свобода.  

NABU
Фото: ЛІГА.net

Таку постанову виніс детектив ще 12 лютого, а Вищий антикорупційний суд залишив її чинною.

НАБУ досліджувало факти можливого впливу ексдиректора ДБР Труби на слідчих органу, які розслідували справи щодо колишнього президента, народного депутата Петра Порошенка. Зокрема, слідчі перевіряли версію, що посадовці Офісу президента зловживали впливом на Трубу, а той — впливав на своїх підлеглих з центрального апарату ДБР.

Метою такого впливу нібито було ініціювання та розслідування численних незаконних кримінальних проваджень стосовно Порошенка. Однак справу закрили через відсутність кримінального правопорушення.

«Прослушка» Труби

Тодішній директор ДБР Роман Труба 21 вересня 2019 року заявив, що в його робочому кабінеті знайшли «прослушку».

У ДБР заявили, що «прослушка» у кабінеті директора може нашкодити розслідуванню справ. Також там розпочали розслідування щодо прослуховування кабінету Труби.

27 грудня 2019-го Зеленський звільнив Трубу з посади директора Держбюро розслідувань. Після цього виконувала обов'язки голови ДБР Ірина Венедіктова, яка наразі є генеральною прокуроркою.

Наразі в.о. директор ДБР став Олексій Сухачов.

Зокрема, у справі допитали слідчих ДБР, керівника слідчого відділу ДБР, які безпосередньо розслідували кримінальні провадження, в яких фігурував Порошенко; свідків, які нібито були в кабінеті Труби та зафіксовані на записах.

Працівники ДБР заявляли, що Труба на них не впливав, а свідки розмов — заперечували такі бесіди й вважали записи змонтованими. Також детективи встановили, що колишній керівник Офісу президента Андрій Богдан і чинний заступник керівника ОП Андрій Смірнов не контактували з Трубою телефоном.

Крім того, НАБУ встановило, що в кабінеті Труби були встановлені технічні засоби, але не «спеціальні». До того ж фіксація розмов здійснювалась на віддалений сервер, що унеможливило вилучення оригіналів аудіозаписів. Тому детектив НАБУ закрив справу.

Адвокат Порошенка Ігор Головань намагався у Вищому антикорупційному суді поновити справу. 25 березня слідчий суддя ВАКС йому відмовив, а 16 квітня — й апеляційна палата антикорупційного суду.

Для довідки:

  • Богдан Андрій Йосипович - український юрист. 11-й Керівник Офісу Президента України. член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. В минулому — особистий адвокат олігарха Ігоря Коломойського.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, Кабмін продовжив карантин до 30 червня.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини