НАБУ вимагає від СБУ доставити Чауса до суду 

Національне антикорупційне бюро України звинуватило Службу безпеки України в переховуванні судді-втікача Миколи Чауса. Вони вимагають доставити його до суду.

Chaus
Фото: patrioty.org.ua

Про це пише РБК-Україна.

В Бюро наголошують, що Чауса підозрюють в отриманні неправомірної вигоди.

"КПК України передбачає, що у випадку виявлення розшукуваної особи, її мають передати уповноваженому представнику органу досудового розслідування. Натомість маємо ситуацію фактичного переховування підозрюваного співробітниками СБУ", - йдеться в заяві.

В НАБУ наголошують, що двічі просили СБУ доставити Чауса до Національного бюро. Однак ці звернення були проігноровані.

"Вжиття заходів безпеки до особи, яка перебуває у статусі потерпілого у кримінальному провадженні, що розслідується слідчими СБУ, жодним чином не може бути підставою для переховування такої особи від кримінального судочинства та невиконання ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", - переконані в Бюро.

СБУ закликають доставити Чауса уповноваженим детективам та до ВАКС о 14:00 4 серпня 2021 року для розгляду питання щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, Адвокат Ростислав Кравець, який представляє інтереси колишнього судді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса, розповів, що зустрічався зі своїм підзахисним. За його словами, нині екссуддя "перебуває під захистом СБУ".

30 липня в одному із сіл на Вінниччині виявили екссуддю Чауса. СБУ перевезла його до столиці.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, НАБУ під час погоні за СБУ із Чаусом збило мотоцикліста.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини