На Житомирщині активісти звернулись до Зеленського через незаконну роздачу дозволів на видобуток бурштину

У червні цього року активісти ГО “Стоп корупції” в Житомирській області звернулись до президента України Володимира Зеленського з проханням зупинити злочинні “схеми” з роздачі дозволів на видобуток бурштину, організовані можновладцями. 29 липня надійшла відповідь з Адміністрації президента, і звернення відправлено до Житомирської обласної адміністрації та Міністерство внутрішніх справ України.

Звернення до Президента України

За інформацією місцевого борця з корупцією Олександра Ігнатьєва, схеми налагоджені представниками Держгеонадра України, Кабінету міністрів України, посадовими особами Житомирської обласної ради та кримінальними структурами з розкрадання земель, шляхом видачі дозволів на видобуток корисних копалин в Олевському районі Житомирської області.

У зверненні вони вимагають зупини знищення державного заповідника та лісів, яке відбувається під егідою експериментів.

"Держгеонадра України протизаконно видали спецдозволи на видобуток корисних копалин на території Поліського заповідника в Олевському районі Житомирської області, який є територією, що особливо охороняється. Дозволи були продані з порушенням законодавства України, без погодження з жителями довколишніх сіл, місцевими та районними радами. Без узгодження з профільними міністерствами та депутатами Житомирської обласної ради. Скрізь де потрібні узгодження використовується принцип "мовчазної згоди", де простежуються явні ознаки злочинної змови. На території Олевського району планують видобувати беррілій, цирконій, бурштин, ільменіти (титанову руду). Промисловий видобуток корисних копалин на території Поліського заповідника призведе до знищення унікальної флори і фауни, осушення боліт вирубці лісів, що призведе до кліматичних змін", – зазначає активіст.

Він також провів власне розслідування й дослідив яким чином були реалізовані схеми з незаконної видачі дозволів на видобуток корисних копалин у Житомирській області.

Читайте також: "Ексзаступник міністра МЗС Хандогій намагається віджати 30 млн доларів у “Сведбанку” – подробиці".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини