На Запорізькому кінному заводі голодують коні – правоохоронці заблокували збір врожаю

22.09.2020 09:55

Держпідприємство «Конярство України» – на межі знищення? Нещодавно до керма ДП став Євген Веретюк, який, подейкують, працює в інтересах пана Згари, відомого як «конюх Януковича». Однак проросійський топменеджмент – не єдина проблема, з якою зіткнулись очільники філій підприємства. Докладніше про це – у матеріалі Марії Гураль.

Ніна Ковалів – керівник філії «Запорізький кінний завод». Свою посаду вона обіймає близько двох місяців, але попри це у неї вдома вже побували правоохоронці з обшуками.

«На момент, коли мені сказали далі їхати підписувати документи, у мене в квартирі була неповнолітня донька семи років, Богдана, а також старша донька, яка є інвалідом першої групи, лежача Аліна, їй зараз 18 років», – згадує пані Ніна.

Жінці не залишалось нічого іншого, як забрати молодшу доньку з собою у райвідділ, при цьому залишити лежачу Аліну одну вдома без жодного нагляду. Але цим все не завершилось, оскільки пані Ніну з Запоріжжя, де вона проживає, забрали на завод, який розташований за 70 кілометрів від міста, в селі Трудове.

Konyarstvo6
В.о. керівника філії Ніна Ковалів Фото: СтопКор

Після таких відвідин правоохоронців дівчатка отримали психологічну травму. А причиною візиту, як виявилося, став початок кримінального провадження за заявою голови Трудівської сільради Галини Новак. Вона звернулась до аудиторської служби, щоб та перевірила діяльність філії.

Державний орган, своєю чергою, виявив порушення. Саме це й стало одним з приводів для початку провадження.

«Розслідують зловживання, скажімо так, службовим становищем, розкраданням державного майна в особливо великих розмірах», – коментує голова Трудівської сільської ради.

Та цікаво те, що висновки аудиту стосуються діяльності заводу за період з 2017 до 2019 року. Тож чи не дивно те, що обшуки тоді проходили у керівника філії, яка на той момент жодного стосунку до підприємства не мала?

«У процесі цього обшуку стали наполегливо вимагати від мене заяву на ім'я керівника поліції Запорізької області, стосовно того, що «Агрофірма Деметра» начебто незаконно здійснює збір врожаю. А в чому ж дії «Деметри» незаконні, якщо є підписані договори, вони узгоджені з керівництвом головного підприємства і з арбітражним керівником? Тобто всі договори дійсні, не було жодних розпоряджень щодо їх скасування», – додає пані Ніна.

Жінка зазначає: такий інтерес до діяльності філії небезпідставний. Адже схоже, що інвестора просто намагаються позбутися, а сільська голова планує отримати землі «Конярства».

Хай там як, але врожай, який уже осипався, ніхто не міг збирати, адже на землі «Конярства» та техніку підприємства «Агрогрупа Деметра» було накладено арешт. Зауважимо, що попри це, керівник кінного заводу подала апеляцію до суду та виграла її.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини