На ядерному об’єкті в Ірані сталася аварія

11.04.2021 12:59

У розподільній електричній мережі на ядерному об'єкті в Натанзі (центральна іранська провінція Ісфахан) сталася аварія, через день після того, як Тегеран запустив на цьому об’єкті нові сучасні центрифуги для збагачення урану. Про це повідомляє "Reuters", пише "УНН".

Natanz uranium enrichment facility
Фото: REUTERS

"Інцидент не призвів до жертв або забруднення. На об’єкті у Натанзі, розташованому в пустелі в центральній провінції Ісфахан, було відключено електрику", - сказав офіційний представник Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камалванді.

Деталі: Підземний об’єкт в Натанзі є центральним елементом іранської програми збагачення урану і контролюється інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії, наглядового органу ООН в області ядерної енергетики.

"Причина цього інциденту розслідується", — сказав Камалванді.

Президент Хассан Рухані підтвердив прихильність Ірану нерозповсюдження ядерної зброї, спостерігаючи за запуском сучасних центрифуг на заводі в Натанзі в суботу.

Додамо: Напередодні за розпорядженням президента Ірану Хассана Рухані на ядерному об'єкті в Натанзі були введені в експлуатацію нові центрифуги IR6, які дозволять отримувати в 10 разів більше збагаченого урану, ніж попередня технологія.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Зеленський скоротив президентський авіапарк.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини