На Вінниччині у відділах поліції та ізоляторах тимчасового тримання впроваджують систему Custody Records

30.04.2021 12:35

Про готовність підрозділів поліції та ізоляторів тимчасового тримання   Вінниччини до впровадження системи Custody Records, націлену на запобігання порушенню прав людини в поліцейських підрозділах, йшлось на відеоселекторній нараді під головуванням начальника управління дотримання прав людини Національної поліції Руслана Горяченка 30 квітня. Перший підрозділ, де в повному обсязі запрацює ця система – це Жмеринський районний відділ поліції. 


Як зазначив начальник Головного управління Національної поліції Іван Іщенко, Вінниччина долучилось до пілотного проєкту запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи Custody Records.  Цілодобовий моніторинг та внесення відповідних даних до електронної бази дозволить захистити права затриманих та полегшити роботу поліцейських. Перший поліцейський підрозділ в області, в якому в повному обсязі запрацює Custody Records – Жмеринський районний відділ поліції.
-  Запуск цієї системи передбачає декілька  етапів. У зазначеному підрозділі вже працює система відеонагляду, створений фронт-офіс, облаштовані відповідно до вимог проєкту деякі кімнати, - зауважив Іван Іщенко. – До кінця року планується впровадження системи Custody Records в усіх підрозділах поліції області.

  
За словами начальника управління дотримання прав людини Національної поліції Руслана Горяченка, як показала європейська практика, використання цієї інформаційно-телекомунікаційної системи надає змогу захистити затриманих від неправомірних дій поліцейських, а поліцейським, в свою чергу, уникнути  безпідставних звинувачень, пов’язаних з затриманням та перебуванням людини у поліції. Система починає фіксувати людину та усі дії з нею з моменту її фактичного затримання, доставлення у підрозділ поліції, ізолятор тимчасового тримання та перебування там до конвоювання в слідчий ізолятор.


- Custody Records постійно фіксує хто спілкується із затриманою людиною, візит адвоката, скільки часу особа перебуває у відділку поліції та унеможливлює її контакти з особами, які не мають на це повноважень. Крім цього, система також дозволяє деяку інформацію фіксувати автоматично на місці затримання правопорушника (дані поліцейського, місце події тощо). Повна фіксація дій затриманого в режимі онлайн дає змогу   спостерігати що відбувається із затриманою особою та дистанційно аналізувати роботу самих поліцейських, - сказав начальник управління дотримання прав людини Національної поліції Руслан Горяченко. – Такі системи уже працюють в ізоляторах тимчасового тримання. 
Запровадження системи Custody Records планується в усіх структурних підрозділах поліції країни.

Відділ комунікації поліції 
Вінницької області

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини