На вакцину Moderna лікарі виявили незвичайну побічну реакцію

10.02.2021 17:43

Вчені виявили новий побічний ефект від вакцинації проти нового коронавірусу, специфічний для вакцини від компанії Moderna. Він проявляється в появі на руці великого червоного ураження навколо місця ін'єкції. Про це повідомляє Health, передає ZN.UA.

Moderna
Фото: © Global Look Press / Christoph Hardt

Разом з тим, лікарі попереджають, що такий ефект не несе будь-якої загрози і не повинен зупиняти від проходження вакцинації. Новий побічний ефект вже прозвали "ковідна рука". Але медичні експерти називають його по-іншому: відстрочена шкірна гіперчутливість.

"Це схоже на алергічну реакцію в місці уколу. З'являється набряк і почервоніння. Деякі люди з "ковідною рукою" також заявляли про свербіння і біль при дотику до ураженого місця", - заявила доктор Дебра Джаліман.

Незвичайним цей побічний ефект робить те, що він проявляється не відразу. Зазвичай після першого уколу проходить п'ять-дев'ять днів, хоча зазвичай реакція на вакцину проявляється в перші день-два. Гарна новина полягає в тому, що "ковідна рука" - це короткострокова і нешкідлива відповідь організму, почервоніння повинно пройти за термін від 24 годин до тижня. Але медики поки не знають, що саме викликає таку реакцію.

Яка кількість випадків появи такої відповіді на ін'єкцію:

  • Офіційно відомо тільки про 14 випадках "ковідной руки", хоча медики не виключають можливості того, що деякі випадки не були зареєстровані. Медики відзначають, що реакція частіше спостерігається у жінок.
  • Про появу почервоніння повідомлялося і під час проведення випробувань вакцини Moderna. Так, автори дослідження виявили почервоніння, твердість і хворобливість в місці ін'єкції в 224 випадках після введення першої дози вакцини і в 68 випадках - після другої.

Нагадаємо, Moderna — американська біотехнологічна компанія розташована в Кембриджі, яка фокусується на розробці ліків і вакцин основаних на матричній рибонуклеїновій кислоті. У середині травня 2020 року Moderna повідомила про первинні позитивні результати по розробці вакцини проти COVID-19.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, НАБУ почало розслідувати можливий факт блокування закупівлі вакцин від COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини