На темній стороні: від слуги закону до поплічника рейдерки Софієнко

09.04.2019 16:09

За часів Януковича вони відкривали справи за сфабрикованими звинуваченнями, фальсифікували документи та кидали за ґрати євромайданівців. Нині ж непогано заробляють на службі у рейдерів. Як мімікрували колишні служителі закону та як уникають відповідальності за скоєні злочини – у розслідуванні Кирила Вольного.

Знайомтесь, один з "непотоплюваних" – екс-заступник прокурора Голосіївського району столиці Антон Шпирь.

Свого часу він був одним з тих, хто переслідував учасників Революції Гідності: погоджував та особисто подавав клопотання про застосування до протестувальників запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зокрема, яскравим прикладом є справа медика-волонтера Олексія Тутова, якому суд призначив двомісячний арешт у Лук’янівському СІЗО.

Волонтера-медика затримали на вулиці Грушевського 22 січня під час сутичок "Беркута" й мітингувальників, де він надавав допомогу потерпілим протестувальникам. А прокурор Шпирь обґрунтував арешт тим, що Олексій буцімто не був одягнений у медичну форму.

Згодом пан Шпирь, розуміючи, що підпадає під Закон України "Про очищення влади", звільнився з прокуратури ще у 2015 році та уник відповідальності. А за три роки потому знову з'явився у полі зору журналістів "СтопКору", але вже у новій якості – поплічника агрорейдерів. Зокрема, одіозного прокурора було помічено в оточенні сумновідомої Лесі Софієнко. Про її кримінальний шлейф та участь в рейдерських захопленнях вже багато розповідали українські ЗМІ. При цьому прямого спілкування з журналістами пан Шпирь всіляко уникав.

Вивчивши історію справ, які свого часу розслідував цей "герой", стало зрозуміло, що з кримінальним кланом пані Лесі він знайомий давно. Ще у 2014 році, працюючи в прокуратурі, Антон Шпирь займався справою компанії "Агрейн", де Софієнко проходила як одна зі сторін конфлікту.

Зазначимо, що зустріч з колишнім слугою закону біля суду навряд чи є випадковою: прикриваючись адвокатською діяльністю, посіпаки Софієнко отримують необхідну інформацію про підприємство, проти якого готується атака.

Саме зараз в одній з таких справ суд направив матеріали на доопрацювання, тож "СтопКор" ретельно стежитиме за перебігом цього процесу.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини