На столичних Видубичах елітний ЖК зводять із порушенням норм пожежної безпеки

Квартира на мільйон: у Голосіївському районі столиці вирує будівництво нового житлового комплексу «Світло Парк». Ціна за квадратний метр тут стартує від 21 тисячі гривень. Та чи є це житло дійсно комфортним і безпечним? І чи взагалі законно зводять багатоповерхівки на цій території? Дивіться у першому випуску програми «Шоб я так жив» Анни Закутської.

За словами менеджера, забудовник так опікується комфортом майбутніх мешканців, що готовий власним коштом реконструювати станцію метро. Крім того, старі пішохідні переходи й дорога теж нібито оновлюватимуться. Але «треба трішки зачекати». Наразі ж до «Світло Парку» йти доводиться буквально хащами.

Авторка проєкту «Шоб я так жив» Анна Закутська звернулася до офіційного сайту міжвідомчого моніторингу. Там вказано, що обидві ділянки, де зводять ЖК, замовником якого є ТОВ «Еквілібріум Трейд», входять до історико-охоронної та санітарно-захисної зони.

Svitlo_park4
Ділянки на мапі Фото: скріншот

«Даний об’єкт підпадає під зону історичного ареалу, тому потребує спеціальних дозволів і погоджень від органів культурної спадщини. А якщо їх немає, з точки зору закону, дозвіл на будівництво не мав бути виданий. А проєктна документація відповідно не мала бути пройдена», – коментує юрист Олександр Босенко.

Але в містобудівних умовах вказано, що жодних вимог щодо охорони культурної спадщини – немає, оскільки немає й об’єктів історико-культурної спадщини. За роз’ясненнями журналістка звернулась до Міністерства культури та інформаційної політики.

У відповіді вказано, що означена територія начебто не входить в межі історичних ареалів міста. Цікаво виходить: у мапі вказано одне, а в документах – зовсім інше.

Телефонуємо Ользі Івашовій – завідувачці начальника відділу у сфері охорони культурної спадщини. Саме вона надавала відповідь на наш запит. Проте, на жаль, зв’язатися не виходить.

При зведенні ЖК «Світло Парк» не дотримані положення щонайменше п’яти державних норм, зазначає експерт у сфері містобудування Віктор Глеба. Адже сам забудовник ще у 2018 році звернувся до Мінрегіону із проханням відхилитися від чинних ДБН, тобто фактично визнав порушення будівельних норм.

Svitlo_park3
У 2018 році забудовник попросив Мінрегіон дозволити відхилитись від норм Фото: скріншот

Обидва відхилення стосуються пожежної безпеки у комплексі. Зокрема, сходові клітини замовник запропонував замінити на клітини нижче класом. А замість двох обов’язкових евакуаційних виходів зробити лише один.

Варто наголосити, що із подібним проханням забудовник звернувся лише у 2018 році. Але дивним чином експертизу проєкт пройшов ще у 2017-му. Тоді ж, за оцінкою юристів, з очевидними порушеннями був виданий і дозвіл на будівництво. На думку Олександра Босенка, у цьому випадку йдеться щонайменше про службову недбалість та фальсифікацію документів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини