На столичному Подолі псевдоактивісти банкіра Дудника блокують будівництво квартир для незрячих

07.07.2020 13:37

Житло для незрячих чи школа для VIP-дітей? Протистояння на столичному Подолі триває вже понад рік. Місцеві псевдоактивісти вирішили відібрати земельну ділянку та блокують будівництво квартир для сліпих. І все заради елітної школи, яку хоче відкрити інвестбанкір Віктора Пінчука Андрій Дудник. Докладніше про це – у новому сюжеті «СтопКору».

Навчатися у приватних навчальних закладах на кшталт того, який хочуть звести на Подолі, можуть винятково нащадки заможних і впливових. Приватна школа – це такий собі дитячий закритий клуб за системою «all inclusive».

Утім, за підвищену безпеку, майже ресторанне харчування, власні ідеальні футбольні поля і басейни, безліч гуртків і факультативів потрібно як слід заплатити – від 300 тисяч гривень за один шкільний рік. Хоча є у столиці престижне навчання і за пів мільйона.

Отже, приватна школа – це непоганий заробіток. Особливо, якщо вона розташована у престижному районі. Як-от, наприклад, ця – в історичному серці Києва, на Подолі. Недарма за ділянку поруч із нею розгорнулася справжня війна.

Воювати за цей клаптик подільської землі та свою майбутню елітну школу взявся Андрій Дудник, інвестбанкір та засновник компанії Віктора Пінчука. Хоча насправді ця ділянка належить виробничому центру Українського товариства сліпих. Вони знайшли інвестора, який мав звести тут будинок і частину квартир віддати людям із інвалідністю та тим, хто їм допомагає виживати.

Dudnyk_UTOS2
До блокування будівництва житла для незрячих причетний інвестбанкір Андрій Дудник Фото: СтопКор

Утім, за словами в.о. директора УВП №3 УТОС Марії Івасенко, такий проєкт сподобався не всім.

«Навіть ставилося питання цими громадськими активістами, які виступають проти, що зрячі ж теж нібито будуть отримувати квартири. А як може людина сліпа працювати без зрячої людини? Ми дуже вдячні цим зрячим людям, які обслуговують інвалідів та допомагають їм виконувати роботу», – розповідає пані Марія.

Та щойно на об’єкті розпочали підготовчі роботи – почалися й перепони з боку місцевих активістів, які й чути не хочуть про житло для незрячих.

Dudnyk_UTOS3
Школу зводять впритул до ділянки УТОСу Фото: СтопКор

Та з'ясувалося, що ці буцімто громадські діячі насправді відстоюють інтереси не власні, а конкретного бізнесмена. Достатньо подивитися на кадри з висоти: ось тут зводять будинок, а це — територія школи. Тож стає зрозуміло, що забудова дійсно заважатиме шкільній еліті, про яку так дбає пан Дудник.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини