На Рівненщині місцеві чиновники не бажають чути  думку жителів громад

25.08.2020 16:55

Без пологового відділення залишили частину віддалених сіл  Рокитнівського району Рівненської області, народжуваність у яких ще донедавна була гордістю України. 20 серпня жителі села Березове та колектив акушерського (пологового) відділення №2 в с.Березове КНП «Рокитнівська  ЦРЛ» публічно зверталися  до  керівництва Рівненської обласної державної адміністрації  з проханням про допомогу.

Rivne Rovno
Фото: СтопКор

Коли країна потребує суспільної підтримки, коли всі громадяни України – чи то головний спеціаліст на держаній службі, чи  то Президент України – повинні виступати єдиним фронтом, розбудовувати країну, місцеві «чинуші» (а по-іншому їх не назвеш) здійснюють диверсію за спинами своїх громадян.

Так, в кінці травня 2020 року до  акушерського (пологового) відділення №2 в с. Березове  КНП «Рокитнівська  ЦРЛ»  в період карантину з’явились  представники Рокитнівської районної ради та КНП «Рокитнівська  ЦРЛ». Вони мали наказ №115 від 20.05.2020 року щодо реорганізації шляхом приєднання акушерського (пологового) відділення №2 в с. Березове  КНП «Рокитнівська  ЦРЛ»  до акушерського (пологового) відділення КНП «Рокитнівська  ЦРЛ». Також ідеться про скорочення 18.25 штатної одиниці. Наказ підписаний головним лікарем Костюк О.

Rivne Rovno
Фото надали місцеві мешканці

Після ознайомлення з наказом стало зрозуміло, що  підставою для його видачі та здійснення протиправних дій щодо жителів Рокитнівського району є рішення Рокитнівської районної ради від 10.04.2020 №543 «Про внесення змін до структури КНП «Рокитнівська ЦРЛ», яке було прийняте в період карантину.

На думку місцевих, це рішення є протиправним у зв`язку з тим, що проєкт вказаного рішення не обговорювався з жителями територіальної громади Рокитнівського району Рівненської області та працівниками трудових колективів. Крім того, таке рішення прийняте з порушенням регламенту Рокитнівської районної ради Рівненської області та статуту  КНП «Рокитнівська ЦРЛ».

Фото: скріншот

Разом із тим, люди просять звернути увагу на те, що без пологового відділення може  залишитися частина віддалених сіл  Рокитнівського району, народжуваність у яких ще донедавна була гордістю України.

Так, за останні 5-8 років  в північних районах Рівненщини, зокрема, і в кількох селах Рокитнівського району, було збудовано кілька нових сучасних шкіл. Тодішня влада була вимушена це робити, бо в північних районах нашої області народжували стільки дітей, скільки не народжували в жодному іншому регіоні країни. Високими показниками народжуваності на Рівненщині завдячували жителям саме північних районів області, які до всього цього ще й загальноукраїнську статистику народжуваності поліпшували. Тоді ж було капітально відремонтовано і пологове відділення в с. Березове, бо там була своя специфіка. Віддаленість окремих сіл району від райцентру Рокитне складає майже 200 кілометрів,  а дороги – дуже погані. Очевидно, саме з цієї причини свого часу  було прийнято рішення наблизити медичну допомогу до людей, відкривши тут пологове відділення.  Але навряд чи хтось міг подумати про те, що пологове відділення в Березовому доведеться закрити, бо воно, мовляв, не відповідає сучасним вимогам Національної служби здоров’я і взагалі не вписується в стратегію розвитку Служби. То, може, просто зробити так, щоб відділення відповідало цим вимогам?..

Жителі сіл Березове, Дроздинь, Старе Село, Вежиця, Переходичі, Глинне, Познань, які народжують своїх діток саме в половому відділенні в Березовому, мають побоювання, що їх до Рокитного не довезуть.  Торік таких пологів тут було 180, були роки, що було й по три сотні, в тому числі за червень 2020 року – 22 немовляти.

Ще в лютому-місяці районні депутати обіцяли: якщо рішення про ліквідацію пологового відділення в Березовому буде винесене на сесію райради, то вони його не підтримають. Проте,  як завжди, обіцянки місцевих депутатів виявилися просто словами.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини