На Рівненщині ДП продавало кукурудзу приватникам зі «знижкою» у 110 відсотків

14.04.2020 10:00

Фінансова діра у 32 мільйони, обмежений доступ до кабінету, закритий сейф – такий «спадок» залишив по собі колишній директор ДП «ДГ Білокриницьке» на Рівненщині. Куди зникли гроші? Та для кого найчастіше державні установи стають місцем власного збагачення? З’ясовувала Христина Кришиха.

До нашої редакції потрапили цікаві документи — чи не єдине, що залишилося від попередніх господарів прибуткового колись підприємства. Це — договори про продаж кукурудзи, яку воно вирощувало та продавало.

«Вони продавали навіть за заниженими цінами. Кукурудзу продавали за 1750 грн, що не є ринковою ціною. Це близько 50 або 60 доларів, а ціна на ринку на той час становила приблизно 150-200 доларів за тонну кукурудзи. Тим самим заганяли підприємство в борги», — розповідає новий в.о. директора ДП «ДГ Білокриницьке» Руслан Коновал.

До редакції "СтопКору" потрапили договори, підписані попереднім керівництвом ДП

Тепер погляньмо уважніше. У договорі купівлі-продажу за жовтень 2019 року продавець ДП «ДГ Білокриницьке» продає 2 тисячі 800 тонн кукурудзи ТОВ «Вест Активс» за 1 тисячу 750 гривень за тонну. І ця ціна на момент продажу аж на 110 відсотків нижча від середньої ринкової.

Причому останній транш за кукурудзу від «Вест Активс» — у три мільйони гривень — мали перерахувати саме в день звільнення колишнього директора.

Як згадує бухгалтер підприємства Марія Корконос, 25 березня опівдні вона телефоном говорила з колишнім директором Ігорем Волошком, і той пообіцяв, що гроші ось-ось мають надійти. Та керівника змінили, а свого виторгу господарство так і не отримало.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини