На Рівненщині повністю замінять склад прокуратури

06.07.2016 14:01

У понеділок, 4 липня, перебуваючи у місті Рівному, Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що прокурор Рівненської області буде відсторонений від займаної посади, а на його місце буде призначений тимчасово виконуючий обов'язки.

"Також з великою впевненістю можна сказати, що незабаром в області буде тотально новий склад прокуратури", – наголосив Юрій Луценко.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо кандидатури майбутнього очільника прокуратури області, Юрій Луценко повідомив, що це має бути людина з поза меж області. Про це повідомляє управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

 "Людина, яка не обтяжена ні корупційними, ні бізнесовими, ні кумівськими, ні навіть подружніми зв'язками із Рівненською областю", – сказав він.

"На жаль, ситуація з бурштином склалася така, що ми змушені прислати сюди людину – "термінатора", який зможе зупинити співпрацю бандитів з правоохоронними органами, які наразі відрізняються тільки одним: одні ходять в мундирах, інші – без них", – додав Юрій Луценко.

Генеральний прокурор наголосив, що його основним завданням буде "зробити з прокуратури – прокуратуру, яка стоїть на сторожі законів, а не сторожі бандитів, які грабують країну".

Нагадаємо, 32 людини підозрюють у причетності до незаконного видобутку бурштину у Рівненській області. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що у справі про бурштин на території області було проведено 123 обшуки.

Як відомо, внаслідок спецоперації поліції, СБУ та ГПУ був затриманий заступник облпрокурора Рівненської області Андрій Боровик. Його підозрюють в організації злочинного угрупування з незаконного видобутку бурштину на Рівненщині.

У зв'язку з викриттям схеми прикриття незаконного видобутку бурштину генпрокурор Юрій Луценко анонсував кадрові чистки в обласній прокуратурі. Від виконання обов'язків вже відсторонений прокурор Анатолій Ковальчук, а його заступника затримали.

Окрім того, прес-служба СБУ повідомила про затримання підполковника спецслужби за прикриття незаконного видобутку бурштину.

Згодом повідомили, що співробітники спецслужби спільно з прокуратурою та поліцією затримали керівників та учасників організованого угруповання, яке очолювали заступник прокурора Рівненської області, підполковник контррозвідки місцевого управління СБУ та два колишніх начальники районних відділів поліції. П'ятий організатор – місцевий мешканець, який контролював роботу бригад копачів бурштину, забезпечував зберігання та накопичення "сонячного каменю".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини