На Полтавщині активісти виявили човен рибних браконьєрів у держзаказнику

26.08.2020 18:51

14 серпня під час антибраконьєрського рейду на березі Кременчуцького водосховища на Полтавщині правозахисники місцевого осередку ГО «Стоп корупції» виявили човен без бортового номера, в якому лежали сітки для вилову риби, та автівку без номерних знаків. На місці активісти також затримали підозрілих осіб, які виявились... інспекторами Держрибагентства. Про це повідомив представник організації Олександр Ільчук.

Ryba_Poltava9
14 серпня під час рейду були виявлені човен та автівка без номерів Фото: СтопКор

Одним із присутніх на "точці" виявився інспектор Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Євген Курило, який повідомив активістам, що безгосподарний транспортний засіб разом із виловленою рибою та сітками буде конфіскований. Разом із ним перебував чоловік із посвідченням громадського інспектора рибоохорони.

За фактом інциденту було складено Акт виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений. Відповідний запис також внесено у Щоденник державного інспектора.

«При проведенні рибоохоронної роботи на водоймі Сулинської затоки в районі острову Лебехівка громадським інспектором Козловим було виявлено та вилучено господарське майно – сітки зі свіжою рибою», – йдеться у документі.

Ryba_Poltava6
Інспектор склав Акт виявлення і вилучення майна Фото: СтопКор

Утім вже сьогодні, 26 серпня на території Сулинської затоки активістами ГО «Стоп корупції» було виявлено ідентичні сітки, заповнені свіжою рибою, що, ймовірно, належать тим самим браконьєрам. Правозахисники одразу ж викликали на місце знахідки представників державної рибної інспекції та водної поліції, однак на приїзд правоохоронців довелося чекати досить довго.

Стопкорівці буквально змусили інспектора Держрибохорони знайти плавзасіб та зняти сітки з води. Понад те, за твердженням активістів, поліціянти з невідомих причин відмовились залишитися на місці для того, аби упіймати браконьєрів, що мали повернутись за здобиччю.

Ryba_Poltava5
26 серпня активісти виявили в затоці заповнені рибою сітки Фото: СтопКор

Нагадаємо, акваторія поблизу острова Лебехівка належить до ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський», який є районом нересту та нагулу багатьох видів риб, зокрема щуки, сазана, ляща, синця, судака. У водосховищі вже неодноразово фіксували порушення природоохоронного законодавства, лише за першу половину минулого року рибні браконьєри завдали державі збитків на понад мільйон гривень.

Відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», компенсація за одну незаконно виловлену особину судака має становити 903 грн, сазана та щуки – по 602 грн, товстолоба – 451 грн, плітки і синця – по 150 грн, карася сріблястого – 30 грн.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини