На Одещині з судна зникли 700 тонн зерна: підприємці звинувачують перевізника в крадіжці

Група «Трансшип» господарює у південних українських портах, але як саме одесит Андрій Іванов збудував власну морську бізнес-імперію? Журналісту ІА «Стоп корупції ТБ» Артему Поліковському вдалося підняти завісу над схемами нелегального бізнесу, співпраці із сепаратистами з так званих ЛДНР та зухвалими рейдерськими атаками. Більше про це – у матеріалі.

Під час відрядження до Одещини журналісту вдалося поспілкуватися з колишніми бізнес-партнерами Андрія Іванова, які вперше на камеру погодилися розповісти про всі схеми морського магната. І почуте справді шокує.

Олександр Петков – керівник групи компаній, що об'єднують сільгоспвиробників та фермерів. Кілька років тому, аби переправити зернові з Кілії до Одеси, він орендував судно в компанії Іванова. І як виявилося згодом, заплатити за таке транспортування довелося вдесятеро більше, ніж домовлялися.

«У 2017 році з портопункту Кілія ми завозили для реалізації зернові, вирощені на наших власних полях нашими підприємствами. Ми зафрахтували судно «Фетіда», що належить групі компаній «Трансшип», якою керує пан Іванов. Фрахт було сплачено на 100%, судно прибуло у вказаний термін до порту Одеси для перевалки на великий теплохід для подальшого експорту. Відвантаження розпочали, але на ранок ми дізналися про те, що з нашої заявки вивантажено тільки близько 1800 тонн, а з одного трюму 700 тонн не було відвантажено. Причина – нібито зараженість», – згадує бізнесмен.

transship_112
Олександр Петков Фото: СтопКор

Яким чином якісне зерно, що пройшло перевірки та отримало сертифікати, могло зіпсуватися за 5 днів – питання досі відкрите. Але далі розпочався справжній детектив.

За словами пана Петкова, Андрій Іванов заявив, що аграрії мають сплатити йому ще 75 000 доларів понад звичайну плату за простій судна. Після відмови сплачувати надумані мільйони гривень Іванов заблокував можливість вивантажити зерно, а пізніше — просто відвів теплохід з акваторії порту.

transship
Власник групи "Трансшип" - Андрій Іванов Фото: СтопКор

«Перемовини нічого не дали. Ми розійшлися на тому, що нам нічого не залишається, окрім як накладати арешт на вантаж. Оскільки фрахт був оплачений, і гроші, які ми були винні за демередж, ми підготували й готові були передати готівкою. Пан Іванов, розуміючи ситуацію, без дозволу судновласника заводить пароплав і відпливає з акваторії одеського порту. Коли в процесі він розуміє, що документів на вантаж немає, вони – у нас, у власників, він розуміє, що це – банальна крадіжка. Пан Іванов бере і на шкоду собі повертає свій же пароплав до Кілії, бере ліхтер у Дунайського пароплавства і вночі до ранку перевантажує зерно з цього пароплава у ліхтер», – розповідає пан Петков.

А найцікавіше, що зерно з судна за кілька днів зникло у невідомому напрямку, і знайти його не можуть досі. У таких ситуаціях, стверджує Олександр, довести свою правоту неможливо. І ця історія – лише один із яскравих прикладів співпраці з «Трансшипом».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини