На Одещині розгорівся «графітовий» конфлікт через розробку родовища: псевдоактивісти виступають проти інвестора

26.11.2020 16:54

26 листопада у селищі Саврань Одеської області відбулася зустріч громади з місцевими керівниками. Мета – обговорення графітового кар’єру, який планують розробляти в селі. Про це з місця події повідомив журналіст «СтопКору» Артем Поліковський.

savran grafit
Фото: СтопКор

«Думка людей неоднозначна. Одні бояться радіації, про яку прочитали в інтернеті, інші – порожніх криниць», – розповів він.

Чинний депутат Савранської селищної ради Микола Терлецький вважає, що громаді варто краще познайомитись із умовами інвестора, за допомогою якого можна розвинути сільську інфраструктуру та поліпшити якість життя місцевих жителів.

«Люди загнані, немає роботи, робочих місць, нормальної лікарні. Я вважаю, що в село потрібні нормальні інвестиції. Ці всі заборони та перешкоди будівництву – це «жлобство». Є місцеві активісти, які вороже ставляться до всього цього. Ще один аспект, якщо відкриють кар’єр – там зарплати будуть по 25 тисяч. То хто ж тоді ще працюватиме за 3 тисячі? На мою думку, в декого з місцевих можуть бути тут власні інтереси», – зазначив він.

savran grafit
Микола Терлецький Фото: СтопКор

За словами Терлецького, фейки про уран та радіацію, які підкидають людям, варто перевірити, проте ті ж місцеві «активісти» не пускають фахівців на поля, блокуючи розвідувальні роботи.

Схожої думки дотримується Савранський сільський голова Сергій Дужій.

«Якщо говорити про інвестиції в район – це однозначно потрібно. Я як посадова особа розумію, що нам потрібно поповнювати бюджет. Але це не має суперечити думці громади. Потрібно узгодити саме з громадою всі питання.

Громадські слухання – основний шлях для компанії, яка там хоче працювати, та для населення», – наголошує він.

savran grafit
Журналісти поспілкувались із Сергієм Дужієм Фото: СтопКор

Як повідомлялось раніше, у цьому ж селі місцеві повикидали ліки, які волонтери від інвестора привезли у місцеву амбулаторію.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини