На Миколаївщині поліція закрила справу піщаних браконьєрів, яких викрив “СтопКор”, бо не вважає незаконний видобуток піску злочином

18.09.2017 10:10

Активісти миколаївського представництва "Стоп корупції" зафіксували факт  незаконного видобутку піску у промислових масштабах поруч із селом Добра Надія Вітовського району Миколаївської області.

Представники проекту звернулись до поліції, правоохоронці арештували вантажівки, зареєстрували кримінальне провадження за ч. 1 ст. 240 ККУ. Однак згодом з'ясувалось, що в управлінні відмовились визнавати незаконний видобуток піску злочином, а підприємець, який займався незаконною діяльністю, відбувся адмінпокаранням.

"Щойно ми зафіксували факти незаконного видобутку піску у промислових масштабах, викликали на місце злочину поліцію, при нас вантажівки арештували та доправили на штрафмайданчик. Ми написали заяву на ім'я очільника Корабельного ВП Вітовського ВП ГУНП у Миколаївській області. І згодом отримали відповідь із неочікуваним формулюванням.

Виявляється, на думку начальника відділу поліції Гринчука, несанкціонований видобуток піску – це не кримінальне правопорушення. Оскільки пісок – корисна копалина місцевого, а не загальнодержавного значення. Машини зі штрафмайданчика відпустили й вони одразу рушили вантажитись піском. А підприємець, який проводив нелегальний видобуток державних надр без спеціального дозволу від Держгеонадр, відбувся лише адміністративним покаранням", – зазначили активісти "Стоп корупції".

 

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X