На Луганщині вирубали майже 10 тисяч заповідних сосен, деревину відвантажували на окуповані території

24.03.2021 09:07

Майже 120 тисяч кубометрів – саме стільки ліквідної деревини відвантажили з лісів Луганської області протягом лише одного неповного року. Хто знищує зелені легені Луганщини? Організація незаконної вирубки лісу на Кремінщині була можлива лише за умов силового прикриття, вважає експерт, співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгірьов.

lis
Був вирубаний ліс на території природно-заповідного фонду Фото: Кореспондент

Нещодавно у пресслужбі Державного бюро розслідувань повідомили, що головний лісівник державного підприємства «Кремінське лісомисливське господарство» у Луганській області протягом 2015-2016 років навмисно підписував дозвільні документи на вирубку 9 тисяч сосен на території природно-заповідного фонду.

Про факти масової незаконної вирубки лісових насаджень на Луганщині неодноразово повідомляли громадські активісти. Нагадаємо, 24 жовтня 2016 року співголова ГІ «Права Справа» звернувся до керівництва правоохоронних органів, ГПУ та СБУ з відповідною заявою.

Dmytro-Sniehyrov_zl
Дмитро Снєгірьов Фото з відкритих джерел

У документі зверталася увага на характер розподілення лісогосподарчих земель Луганської області, який зробив можливою організацію корупційних схем незаконної вирубки лісу. Так, наприклад, дозвіл на вирубку лісів у Старобільському районі надає Сіверськодонецьке лісництво. Аналогічна ситуація з дозволами на вирубку лісів – у Марківському районі.

Відповідно до нормативних документів, на кожне вирубане дерево лісництво має надати паспорт, що це – сухостій, який підлягає санітарному очищенню. Однак активісти зафіксували масові факти вирубки живих дерев.

Примітно, що за відсутності лімітів та дозволів на спеціальне використання природних ресурсів, головний лісівник Кремінського лісомисливського господарства підписав документ на проведення суцільної вирубки дерев.

Як встановили слідчі ДБР, протиправними діями головного лісничого держпідприємства державі було завдано збитків на суму понад 11 мільйонів гривень. Наразі обвинувальний акт відносно нього скеровано до суду. У разі доведення вини обвинуваченому загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі.

Загалом лише за вісім місяців 2016 року в Луганській області було вирубано 118 тисяч 332 кубометри ліквідної деревини. Комерційні структури, які відвантажували деревину вагонами – ТОВ «Арбора Біомас», ТОВ «Кедрліс», ТОВ «Укрліспром».

За інформацією місцевих джерел ГІ «Права Справа», основними замовниками деревини були вугільні підприємства «Лисичанськвугілля» та «Первомайськвугілля». Частина шахт останнього розташована на тимчасово окупованій території Луганської області.

«На мою думку, організація корупційних схем незаконної вирубки лісу була можлива лише за умов «силового» прикриття з боку корумпованих співробітників правоохоронних органів і спецслужб. З березня 2015 до квітня 2018 року посаду начальника управління СБУ в Луганській області обіймав Олег Козловський. З вересня 2018-го він очолює Департамент оперативної підтримки Національної поліції при Міністерстві внутрішніх справ України», – наголосив співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгірьов.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини