На Луганщині на території прифронтового Золотого-4 виявлено сім заборонених міжнародними договорами протипіхотних мін (ФОТО)

03.07.2020 21:18

Прокуратура Луганської області спільно зі співробітниками військової контррозвідки СБУ і оперативно-тактичного угруповання «Північ» та працівниками вибухо-технічного відділу Головного управління Нацполіції в області задокументували черговий факт постачання РФ озброєння підконтрольним їй незаконним збройним формуванням на тимчасово окупованій території Луганської області. Здобуті речові докази долучені до матеріалів кримінального провадження, яке розслідується за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Встановлено, що 3 липня 2020 року у ході проведення інженерної розвідки на околицях прифронтового населеного пункту Золоте-4 Попаснянського району виявлено сім протипіхотних фугасних мін натискної дії ПМН-2. За інформацією фахівців, ці засоби ураження встановлено противником взимку 2020 року.

Міни моделі ПМН-2 вироблені на території РФ. Це озброєння, відповідно до конструктивних характеристик, не має механізму самоліквідації, а тому його використання заборонено міжнародними договорами, зокрема ратифікованою Україною Оттавською конвенцією 1997 року.

За даними слідства, засоби ураження такого типу застосовуються представниками незаконних збройних формувань РФ у Луганській області для залякування місцевого населення та здійснення військової агресії проти Збройних Сил України.

 

Пресслужба прокуратури Луганської області

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X