На Київщині прокурори можуть покривати піщаного нелегала, який побив журналіста

01.09.2020 22:17

Ряд прокурорів Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури можуть мати власні інтереси у справі про побиття журналіста «Стоп корупції».

Прокурор Дмитрунь Фото: з відкритих джерел

Зокрема, йдеться про прокурорів Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Жарюк Н.О. (в.о. прокурора Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури) та процесуальних керівників Лігоміна Я.А., Матвеєва Д.В., Ковальчук А.А. та Гайдук М.В.

«Кримінальне провадження перебуває в Васильківському відділенні поліції. Станом на сьогодні всі слідчі дії проведені, в справі наявні висновки СМЕ, проведені допити та слідчі експерименти.

Тобто матеріали досудового розслідування готові в повному обсязі для передачі їх до прокуратури з метою повідомлення про підозру винному у вчиненні кримінального правопорушення за Ст. 345 ККУ Погроза насильством щодо журналіста. Однак не дивлячись на зусилля працівників Васильківської поліції, провадження штучно зависло в місцевій прокуратурі», – розповів журналіст у коментарі редакції.

За його словами, в журналістів виникли сумніви з приводу чесності та незаангажованості прокурорів Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури. А саме – Жарюк Н.О. (в.о. прокурора Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури) та процесуальних керівників Лігоміна Я.А., Матвеєва Д.В., Ковальчук А.А. , Гайдук М В.

«У нас також, наявна інформація про вказівку затягувати справу з боку пана Дмитруня Ю.О. – керівника Києво-Святошинської прокуратури. Отже, усі вищенаведені факти свідчать про можливі незаконні дії (бездіяльність) прокурорів Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури та очільника прокуратури Києво-Святошинського району Дмитруня Ю.О., які своїми діями перешкоджають у повідомленні про підозру особі, що вчинила напад на журналіста інформаційного агентства. Даною особою є Валерій Самофал, приватний підприємець, фірма якого здійснює незаконний видобуток надр (піску) на території Київської області, а саме в селі Плесецьке. Чим наносить неабияку шкоду державі та екології області», – наголосив медійник.

Валерій Самофал Фото: СтопКор

За його інформацією, Дмитрунь Ю.О., Жарюк Н.О., Лігоміна Я.А., Ковальчук А.А., Гайдук М.В. та Матвеєв Д.В. могли отримати неправомірну вигоду від Самофала за невчинення дій, а саме – неповідомлення Самофалу про підозру.

«Є всі підстави вважати, що така інформація є правдивою, оскільки незважаючи на наявність усіх підстав та доказів, підозру Самофалу досі не пред’явлено. Справу штучно затягують. Такі дії очільника прокуратури Києво-Святошинського району Дмитруня Ю.О., керівника Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Жарюк Н.О. та процесуальних керівників можуть містити ознаки злочину, що передбачений ст. 368 КК України», – додав журналіст.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, 7 червня у селі Плесецьке Валерій Самофал ганявся із величезною гілкою за активістами та журналістами проєкту «Стоп корупції». Одному з них сильно перепало по шиї.

Вони приїхали на місце через інформацію, що поруч із Плесецьким гранітним кар’єром у Київській області здійснюється видобування піску, хоча там можна видобувати лише камінь. Цей пісок йде на продаж столичним бетонним заводам. Правозахисники виїхали на місце, щоб промоніторити, що ж там насправді відбувається, і дійсно зафіксували вивезення піску вантажівками. На місце прийшов чоловік, який спочатку почав бити мобільні телефони рукою, став погрожувати спалити автомобіль і врешті-решт почав ганятися за активістами з величезною гілкою.

За словами активіста, піщані нелегали зазвичай незаконно видобувають пісок та продають його задешево бетонним заводам. У бюджет України з такого продажу податки не сплачуються. Натомість потерпають підприємці, які займаються законним видобуванням піску та здійснюють законну діяльність.

Виявилось, що керує копанкою житель Васильківщини Валерій Самофал, який і нападав на знімальну групу. Саме його телефон вказаний на білбордах із рекламою продажу піску. Його дружина Світлана Самофал, згідно з даними аналітичної платформи «YouControl», очолює ТОВ «ТРАНСКОМ-19», серед видів діяльності якого зазначено: добування піску, гравію, глин і каоліну.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини