«Слуги народу» можуть висунути «зашквареного» Федорука мером Бучі

10.07.2020 15:49

10 липня об 16:00 в Бучанському саду має відбутись презентація голови ОТГ на майбутніх місцевих виборах від керівної партії «Слуга народу». Має приїхати Олександр Дубінський, Ольга Василевська-Смаглюк, можливо, інші депутати і представляти кандидатуру бучанського міського голови Анатолія Федорука. За словами місцевих, саме він всіляко саботує проєкти з розвитку населених пунктів ОТГ, у тому числі і «Швейцарського села». Про це «СтопКору» розповів місцевий активіст та підприємець Юрій Максаков.

Dubinskiy fedoruk
Ілюстрація: СтопКор

«Проживаючи тут, я не зустрічав людей, які б хотіли, аби Анатолій Федорук продовжив свою каденцію. Цю інформацію мені підтвердив і Олександр Дубінський. Я вважаю, що якщо це відбудеться, то особисто для мене і для сотень, тисяч виборців Бучанської ОТГ «Слуга народу» перетвориться на політичний труп».

За словами Максакова, думка громади про Федорука сильно змінилась 1 січня 2019 року, коли була створена Бучанська ОТГ.

«У 2017 році був розроблений проєкт-пропозиція під назвою «Швейцарське село». Він був створений за сприяння ГО «Стоп корупції». Мали були досягнуті вершини в області створення водоканалів, очищення землі та ґрунту від відходів виробництва, будівництво біогазових станцій та багато інших речей. Замість цього був поставлений серйозний шлагбаум, і від 2019 року і донині у нашому маленькому селі вже зареєстровано 2 кримінальних провадження щодо незаконної рубки та крадіжки дерев. Крім того, після звернення місцевих виявили значне відхилення від будівництва дороги вулицею Чекалова, яке відбувалось під особистим контролем Федорука (він управляв цим проєктом в липні минулого року). В проєкті 4,50, а там – 4, в проєкті 25 сантиметрів щебеню, а насправді робиться лише 7 сантиметрів. Без тендеру зробили половину та закинули цю справу. Голова фірми-підрядника на питання, чому роблять не за проєктом, вказував рукою на Федорука і казав: «Ось мій проєкт», – розповів Максаков.

Fedoruk
Анатолій Федорук Фото: скріншот

Підприємець запевняє, що таке відбувається на всій території ОТГ. Наприклад, амбулаторія замість вказаних у проєкті нормативів, робіт зроблено на 1,30 метра менше, не за проєктом зроблені віконні та дверні перемички, відсутній армапояс та не за проєктом зроблений фундамент будівлі.

«Ми звертались до депутатів, вони приїжджали, проте все стоїть на місці. За моїми підрахунками, на одному лише об’єкті вкрадено 5 мільйонів, але слідство не ведеться. Це суттєва поголовна та системна корупція, а партія «Слуга народу» виставляє цю людину, як свою. Ця ситуація токсична, Федорука знають в усій Україні і лежать стоси матеріалів про розкрадання».

За словами Максакова, в нього й самого вимагали кошти за будівництво проєкту. Рівно 50% від його вартості. В іншому разі – тітушки та блокування.

Нагадаємо, проєкт «Швейцарське село» – договір основ сталого розвитку громади розвитку села Луб’янка на Київщині. Він покликаний змінити стосунки між владою, громадою та підприємцями.

«Є суспільний договір, суть якого полягає в тому, що громада (в тому числі й громадські організації) здійснюють контроль, підприємці беруть на себе обов’язок повною мірою сплачувати податки, а адміністрація і влада беруть на себе обов’язок не зловживати перевірками та тиском», – додав він.

Попри такі домовленості, у місцевих підприємців вимагають кошти.

«Був розроблений проєкт біогазової станції, проте від інвестора почали вимагати 50% вартості, а це 6 мільйонів євро. Я також приводив до мера Бучі компанію з виробництва пластикових трубопроводів «Ферпласт». Вони пропонували 10 млн євро, щоб облаштувати своїми матеріалами водоканал (це третя за потужністю в світі іспанська компанія). Проте розмови закінчились тим, що все різко обривається, робиться приватний водоканал на приватній особі, який десятки років опалює Бучу та Вишгород. Інвестиції гальмуються та блокуються».

Максаков також додав, що в його бік сиплються погрози через його активну громадянську позицію.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини