На Київщині громада звернеться до правоохоронців через захоплення прибережної зони елітним забудовником

01.06.2021 16:22

Золочівська ОТГ підготувала низку звернень до правоохоронних органів через забудовника, який фактично захопив землі громадського користування. Ідеться про прибережну зону на території елітного котеджного містечка «River Island», де вартість будиночків стартує від пів мільйона доларів.

zolochivska otg
Олександр Лазаренко Фото: СтопКор

Про обурення та наміри громади журналістам «СтопКору» особисто повідомив голова Золочівської ОТГ Олександр Лазаренко.

«Обговорили це питання на сесії, зараз перевірю, чи відправили запити. Ми розуміємо, що має бути вільний доступ, тому й створили спеціальну комісію», – зазначив він.

За даними журналістів, поліція вже розслідує справу, в якій фігурують представники котеджного містечка.

Крім того, ВГО «Стоп корупції» звернулась із заявами до Бориспільської окружної прокуратури та до Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

river island kiev kottedzh1
Фото: СтопКор

«Парканом котеджного містечка огороджена земельна ділянка, яка межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3220882600:04:002:1548, на якій і розміщується частина цього котеджного містечка.

Ця огороджена ділянка відповідно до публічної кадастрової карти у приватній власності не перебуває, є прибережною зоною. Це підтверджується інформацією з Генерального плану, розміщеного на сайті КМ «River Island», та при огляді місцевості.

Тобто такими діями було самовільно захоплено зазначену земельну ділянку. Крім того, зазначене котеджне містечко та в тому числі вищезазначена земельна ділянка є повністю огородженою, що унеможливлює доступ місцевих жителів до берегів водойми», – йдеться у зверненнях.

За словами керівника Бориспільської окружної прокуратури Олександра Доброскока, він вбачає ознаки правопорушення за ст.197, про що він повідомив знімальну групу «СтопКору».

Зазначимо, що раніше активісти ВГО «Стоп корупції» повідомили, що забудовником містечка є Михайло Мороз.

«За словами місцевих, за цим фактом уже було відкрито кримінальне провадження. Жителі також стверджують, що за всім стоїть такий собі Михайло Мороз, який раніше купив цю землю та почав на ній будувати», – розповіли вони.

river island kiev kottedzh3 moroz
Фото: скриншот

Згідно ж з даними YouControl, Мороз є бенефіціаром та директором ТОВ «ОК «РІВЕР АЙЛЕНД».

На думку активістів, ця ділянка потребує уваги інспекції Держгеокадастру. Водночас представники відомства ходять на перевірки кафе при автомийках.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини