На «Криворізькій теплоцентралі» розгорівся профспілковий скандал: подробиці

19.01.2021 17:53

Кервіник первинної профспілкової організації АТ «Криворізька теплоцентраль» Анатолій Чалий звернувся до ГО «Стоп корупції» з проханням допомогти працівникам отримати виплати та зупинити так звану «профспілкову війну».

Anatoliy Chaliy profspilka
Фото: скриншот відеозвернення

«Я, голова просфспілки АТ «Криворізька теплоцентраль», від імені членів профспілки підприємства звертаюсь до ГО «Стоп корупції» з повідомленням про свавілля, яке діється на підприємстві упродовж п’яти місяців. Зокрема, говорю про відмову профспілкового комітету витратити гроші, які є оплатою за культурно-масову та оздоровчу роботу, на придбання захисних масок, а також про стосунки з головою профспілки і тимчасовим виконувачем обов’язків голови правління Павлом Савчуком, які набули геть негативного контексту», – заявив він.

За словами Чалого, голова правління згідно з договором і законом про профспілки повинен щороку виділяти на культурно-масову оздоровчу роботу 0,3% від фонду заробітної плати, чого цього разу зроблено не було. Крім того, людей нібито насильно змусили виходити з профспілки.

«Були надруковані заяви і прямо по чоловік 50 за один день приносив кур'єр від адміністрації мені ці заяви», – розповідає він.

Крім того, за підозрілих обставин було створено нову асоціацію.

«Асоціація нібито «Добро Тепло» – невідомо як вона зареєструвалась. Згідно з законом про профспілки, мала б відбутися конференція, на якій затверджується статут профспілки, на якій обирається профспілковий комітет та голова профспілки. Цього на підприємстві не було».

Kryvorizka-TETS-1
Ілюстрація: privatization.gov.ua

При цьому до новообраного профспілкового комітету вже надійшли кошти на культурно-масову оздоровчу роботу, за словами пана Анатолія, вже близько мільйона.

«Мета нашого звернення – піти від порушень та покарати голову правління за те, що він порушив кримінальний кодекс України, закон у колективних договорах і закон про профспілки. Там майже  15 статей і порушень. Найголовніше – ст.140 Кримінального кодексу, «втручання в діяльність профспілки». Цього не має права робити ані уряд, ані роботодавець».

Варто зазначити, що підприємство наразі перебуває у процесі приватизації, тож звільнення працівників заборонено законом.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини