На Кривбасі агрохолдинг «віджав» у селян півтори тисячі гектарів землі

03.01.2020 10:00

«Віджим» земельних паїв на Дніпропетровщині: у розповідях селян найчастіше йдеться про два великі господарства, що не цураються відверто рейдерських методів. Якщо підприємство Квасова базується у Златоустівці, то управління «Марс-Агро» – у селі Вишневому. Докладніше про це – у сюжеті Юрія Колеснікова.

У Вишневому знімальна група «СтопКору» розпитала всіх мешканців села, хто готовий спілкуватися.

Тут теж не всі місцеві мають паї. Щоправда, більшість людей втратила їх ще у 90-х. Тодішні голови колгоспів на правах місцевих феодалів просто не давали людям землю. І робили це без пояснень. Тож тепер державі доведеться все виправляти.

Однак як свідчать розповіді тутешніх жителів, за місцем дислокації «Марс-Агро» діє просто зразково. Тут, на відміну від Златоустівки, у селян запитань до господарства немає.

Команді «СтопКору» вдалось напряму поспілкуватись і записати невелике інтерв’ю із власником «Марс-Агро» Володимиром Коробкіним.

Як запевняє пан Володимир, у Златоустівській сільраді у підприємства «Марс-Агро» є близько 100 га землі, орендованої у пайовиків-фізосіб. Та нещодавно відбувся аукціон і додалося ще 7,98 га землі за підсумками торгів.

Інформацію, що у банку «Марс-Агро» перебуває 1,5 тис. га землі, бізнесмен спростовує.

«Ні. У мене землі близько 150 га, певна земля на мені як на фізичній особі, і ще якась на мені як на фермерському господарстві «Марс-Агро». І це вся земля орендована», – стверджує фермер.

Пан Коробкін не випадково акцентує увагу Златоустівці та підприємстві «Марс Агро». Просто є ще одне господарство – «Агро Лайт», яке Володимиру Георгійовичу теж не чуже. Але слухаємо далі.

«Якщо ми говоримо про Златоустівську сільраду, то можливості набирати пайовиків як такої там немає. Тому що там договори оренди продовжено на довгостроковий період у інших підприємств, які знаходяться на території цієї сільради. На термін, я думаю, мінімум 7 років, до 15 років є договори, у когось на 49 років укладені – такі теж присутні», – розповідає підприємець.

Пан Коробкін спростував інформацію, що у банку «Марс-Агро» перебуває 1,5 тис. га землі

Та важко уявити, як людина в здоровому глузді погоджується на термін оренди у 49 років. Єдиний факт, підтвердження якому ми не знайшли – це погрози селянам автоматичною зброєю.

Вражаюча різниця у веденні господарства у Златоустівці та Вишневому може пояснюватися кількома причинами. Найбільш ймовірна – відсутність протекціонізму з боку місцевої влади.

Що ж до причин земельних конфліктів – Дніпропетровщина тут лише приклад. А причина – відсутність прозорих правил, надвисокі повноваження правоохоронних органів і послаблення громадського контролю.

«СтопКор» продовжить стежити за перебігом подій на Криворіжжі. Підписуйтесь на наш канал, щоб завжди бути в курсі справи.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини