На Коростенщині під тиском громади взялися за Грозинське сміттєзвалище

Активісти Коростенщини святкують перемогу. Після кількох місяців активного громадського тиску виконком міськради припинив співпрацю з підприємством, яке відповідає за скандальне Грозинське сміттєзвалище. Туди масово звозили сміття з інших регіонів України. Про це повідомили коростенські активісти «Стоп корупції».

Жителі Коростенщини перекривають трасу через несанкціоноване завезення львівського сміття. Скріншот: СтопКор

Фінал історії з Грозинським сміттєзвалищем. Міська влада розірвала договір про співпрацю з ТОВ "УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС" у зв’язку з невиконанням підприємством зобов’язань із будівництва сортувальної лінії. Замість сортувальної лінії підприємство налагодило звезення на полігон сміття, у якому місцеві жителі знаходили медичні відходи та платіжки за комунальні послуги львів’ян.

«За кошти КВГП буде організовано охорону сміттєзвалища, щоб не допустити несанкціонованого ввезення сміття. "Спокій громади – найголовніше", — підкреслив міський голова», — зазначено в офіційному повідомленні Коростеньської міськради.

«Я хочу сказати, що це маленька, але таки ПЕРЕМОГА громади! Це говорить про те, що лише об'єднавшись, можна захистити свої права», — прокоментувала цю подію представниця ВГО «Стоп корупції» в Коростенському районі Леся Грищенко.

Зазначимо, раніше «СтопКор» повідомляв про громадську боротьбу жителів Коростенщини проти масового несанкціонованого звезення сміття з інших регіонів України на Грозинське сміттєзвалище. Люди влаштовували цілодобове чергування та зупиняли сміттєвози.

Активісти звинувачували міського голову в покровительстві нелегальному сміттєвому бізнесу. Утім, очільник міста відмоввся надати коментар «СтопКору», бо був у відпустці.

«Так, хтось встиг добряче нагріти кишені на фактично незаконному ввезенні чужого сміття, а "найкращий полігон України", як каже про грозинське сміттєзвалище нашенький султан всія Коростенщини, поповнився сотнями тонн львівського непотребу.

Так а хто буде покараний за укладання недолугого договору? Чи буде місцева влада у суді відстоювати права громади (ага, таки знову коштом громади!) та вимагати компенсацій від горе-інвестора? Прокуратура вже подала відповідну заяву. Цікаво, а чи повернуть місцеві бариги "аванс" за просування й "кришування" інтересів сміттєвих баронів на період дії папірця типу "договір"», — питає коростенська активістка Леся Грищенко.

Грозинський полігон ТПВ. Скриншот: СтопКор

Місцеві громадські діячі побоюються, що "господарники та професіонали" запропонують... розширити площу полігону з метою розв'язати сміттєву проблему.

«Не сьогодні-завтра місто змушене буде закрити сміттєзвалище як таке, що вичерпало свій ресурс. "Запасного аеродрому" в нас немає, як і коштів на його будівництво, як і жодних активних рухів у бік розв'язання сміттєвої проблеми нашого регіону», — каже пані Леся.

Жителі Коростенщини побоюються, що замість львівських сміттярів на Житомирщину можуть прийти турецькі підприємці, що спеціалізуються на переробці медичних відходів.

«У них свій інтерес, бо основна їхня спеціалізація — стерилізація медичних відходів! Ага, ага, саме цього в еру ковіду якраз нам і не вистачало», — застегігає активістка.

Зазначимо, раніше «СтопКор» повідомляв: нещодавно сміттєвоз на Грозинському сміттєзвалище ледь не переїхав місцеву активістку. Місцеві депутати разом із жителями влаштували нічну засідку, щоб зупинити фури зі сміттям.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини