На керівні посади в АМПУ претендують куми новопризначеного заступника міністра інфраструктури Васькова, – інсайд

Призначення на керівні посади в морській галузі персонажів із власними бізнес-інтересами та відкритими кримінальними справами – не лише економічна і політична проблема, але й загроза безпеці й цілісності півдня України. Хто намагається взяти на абордаж Міністерство інфраструктури України? І чому за вакансії в АМПУ розгорнулася справжня підкилимна боротьба? Докладніше про це – у розслідуванні Артема Поліковського.

Першим скандальним призначенням, яке прогнозували джерела «СтопКору» і яке підтвердилося напередодні, став Юрій Васьков, чию кандидатуру погодили на посаду заступника міністра інфраструктури з питань морської галузі. Пан Юрій – ексдепутат Одеської міськради та колишній очільник АМПУ. А також фігурант кількох справ, про які ми вже писали.

Однак окрім пана Васькова є ще кілька цікавих персон, які претендують на хлібні місця саме в Адміністрації морських портів України. Це три товариші, а за сумісництвом і куми Васькова. Перший із них – Олексій Мясковський. До січня цього року – очільник Одеського морського порту.

Myaskovskiy
Олексій Мясковський Фото з відкритих джерел

Ще один кум Васькова – Руслан Сахаутдінов, колишній очільник одеської філії АМПУ. Щоправда, наприкінці минулого року його, як і Мясковського, теж звільнили. І теж – через корупційні скандали.

Sahautdinov
Руслан Сахаутдінов Фото з відкритих джерел

Як зазначає керівник проєкту «Морські бізнес-новини України» Олександр Діордієв, логіка кадрових призначень в АМПУ завжди була прив’язана до певної зміни влади.

«У час після прийняття закону про порти до АМПУ дуже глибоко зайшли люди Ахметова, потім прийшли люди Гройсмана, потім – якісь СБУшники. Потім прийшли люди Єрмака. Це процес, до якого вже всі звикли, який триває вже десятки років. Якщо казати про якісь суттєві кадрові зміни, треба зрозуміти, хто буде диктувати правила гри», – наголошує пан Діордієв.

Вакансії в АМПУ – надзвичайно привабливі. А міністру залишається порадити одне: менше довіряти нібито українським компаніям, що тихенько працюють в Росії та Криму, та не перешкоджати розслідуванню кримінальних корупційних справ кандидатів, про яких «СтопКор» неодноразово розповідав у своїх матеріалах.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини