На Івано-Франківщині цементний завод сплатив до бюджету 70 млн грн податків

Податки на мільярди гривень, десятки тисяч робочих місць та понад 2 мільярди євро прямих інвестицій – усе це про українську цементну галузь. Утім, через агресивну експансію турецької продукції вітчизняним заводам загрожує закриття. Які наслідки чекатимуть тоді на українські міста та села? І чи здатен Уряд захистити національного виробника? Дивіться у розслідуванні Кирила Вольного.

Знімальна група «СтопКору» відвідала село Ямниця у передмісті Івано-Франківська, де розташовано завод «Івано-Франківськцемент». Це високотехнологічний потужний комплекс виробництва будівельних матеріалів, який виробляє більш як 300 найменувань продукції, основні з яких — цемент, шифер та гіпс.

Під час нашого відрядження Івано-Франківська область перебувала в червоній карантинній зоні, тому вимоги, аби потрапити на підприємство, були дуже суворі. Тож перед зйомкою вся наша група в обов'язковому порядку пройшла ПЦР-тести.

До слова, цю лабораторію завод облаштував власними силами та безплатно тестує всіх своїх працівників і підрядників. Тільки торік тут зробили 38 000 тестів на 11 мільйонів гривень.

«За час Незалежності України цей завод отримав новий поштовх, тобто почав стрімкими темпами модернізувати виробництво. Тут проведена масштабна реконструкція – найбільша на території України та всієї Європи. За останні 10 років було побудовано три нових технологічних лінії – сучасних, з новими технологіями», – розповів директор з виробництва ПрАТ «Івано-Франківськцемент» Микола Маковійчук.

cement_58
Микола Маковійчук Фото: СтопКор

Наразі тут працює понад 2 тисячі людей, компанія є найбільшим виробником цементу на території України та Європи, з потужністю 4,2-4,5 млн тонн цементу на рік. Виходить, що кожна третя тонна цементу в Україні вироблена саме в Івано-Франківську. Унікальність заводу і в його розташуванні. Відносно недалеко — межа з Європейським Союзом, що дозволяє продавати і за кордон.

Як зазначив заступник директора з маркетингу ПрАТ «Івано-Франківськцемент» Андрій Боднар, підприємство активно експортує продукцію на зовнішні ринки. Географія поставок включає Румунію, Угорщину, Литву, Австрію, Словаччину і Польщу. Аби бути присутніми на європейському ринку, цементники зобов'язані дотримуватися жорстких вимог до якості продукції, екологічності та безпечності.

За аналогією з іншими заводами, «Івано-Франківськцемент» є найбільшим платником податків в області. У 2020 році підприємством у бюджет громади сплачено близько 70 мільйонів гривень різних податків.

Працюють тут і над створенням нової продукції. Команда професійних технологів та працівників лабораторії розробляє та впроваджує у виробництво нові цементи з добавками.

«Десь три роки тому ми перші в Україні ввели новий продукт — цемент із додаванням вапнякових мінералів. Його не використовували в Україні, про нього мало знали на той час навіть технологи, працівники лабораторій, але він був широко відомий у світі. І цей продукт став своєрідною «бомбою» на ринку України. За неповних два роки він пройшов шлях від повністю невідомого продукту до флагмана», – наголошує пан Боднар.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини