На Харківщині політичні еліти провокують конфлікти через укрупнення районів – нардеп Качура

01.07.2020 16:47

У Харківській області українській владі довелось зіштовхнутись із протистоянням з боку місцевих політичних еліт щодо проєкту майбутніх районів в Україні, який вже затвердив Кабмін. Про це в коментарі парламентському кореспонденту «СтопКору» повідомив нардеп від партії «Слуга народу» Олександр Качура.

Oleksandr Kachura 2
Олександр Качура Фото: СтопКор

«Ми сьогодні будемо обговорювати та голосувати по кожній області. Як мені відомо, на Харківщині зараз виникла конфліктна ситуація з політичними елітами, тому що вони хочуть так нарізати собі райони, щоби потім утримати в них владу», – розповів він.

За словами Качури, проєкт дозволить вивести з тіні аграріїв, які сплачують за оренду землі повз державний бюджет.

«У деяких областях є очевидний конфлікт інтересів, який полягає в тому, що є, наприклад, тіньовий власник земель – той, що вже взяв землю в оренду у цьому районі. Він там десятки років обробляв цю змелю та заносив гроші у районну адміністрацію чи ще кудись. З кожного гектара землі є певна «мзда», яку платять. Тобто зараз у зв’язку з тим, що район змінюється та територія змінюється – йому це вже невигідно. Він звик до цієї парадигми: у нього є депутати райради, представники районної адміністрації – вже все налагоджено. Усі, ті, хто виступає проти проєкту – це інформаційні атаки», – наголосив він.

Зазначимо, ряд українських експертів, політологів, міських голів виступили проти проєкту, заявляючи, що він спричинить нову кризу та «дискредитує крихкі успіхи, досягнуті за минулі роки».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини