На Харківщині 9 людей перебували у трудовому рабстві (фото)

26.05.2020 11:44

Незаконні дії зловмисники здійснювали на території власного фермерського господарства, яке займається розведенням великої рогатої худоби в селі Мала Рогань у Харківській області

Слідчі слідчого управління ГУНП в Харківській області за матеріалами Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області  проводять  досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

В ході досудового розслідування правоохоронці викрили 56-річного чоловіка та 60-річну жінку, які займалися вербуванням і переміщенням осіб для подальшої експлуатації у вигляді примусової праці на власному фермерському господарстві. Вони організували пошук та підбір працівників – осіб з уразливим станом, примушували їх до праці та утримували за допомогою боргової кабали через систематичне накладення штрафів за невиконання окремих робіт праці, а також за допомогою психологічного чи фізичного впливу.

Як розповів слідчий СУ ГУНП в Харківській області Владислав Багрянцев, в ході обшуків працівники Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, слідчі ГУНП в Харківській області, бійці полку поліції особливого призначення, спільно з прокуратурою Харківської області із залученням співробітників Головного управління Держпраці у Харківській області, Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Харківській області, Департаменту екології та природних ресурсів Харківської області та Департаменту соціального захисту населення ХОДА виявили 9 осіб, які піддавалися примусовій праці, проживали у жахливих умовах та не отримували заробітну плату. Серед них троє жінок, п’ятеро чоловіків та одна неповнолітня особа.  На фермі працівники доглядали за більш ніж 80 голів великої рогатої худоби та за домашніми тваринами.

Поліцейські вилучили чорнові записи з, начебто, виплаченими грошовими коштами за виконану роботу та з відмітками про борги за несплачену роботу, боргові записки працівників роботодавцям за отримання їжі та напоїв, цигарок, оригінали документів, що підтверджують особи працівників, які працюють на теперішній час та працювали раніше, відеореєстратор, установчі документи фермерського господарства, мобільні телефони.

Також у 56-річного чоловіка були виявлені більше 60 набоїв, предмет, схожий на димову шашку та предмет, схожий на запал з написом УЗРГМ-2.

Наразі встановлюються інші особи, причетні до скоєння злочину, та громадяни, які також постраждали від протиправної діяльності фермерів. Вирішується питання щодо повідомлення правопорушникам про підозру. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна або без такої. Досудове розслідування триває,  передає місцева поліція.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини