На Харківщині чиновник систематично зловживав службовим становищем, його судитимуть

04.12.2019 18:51

Прокуратура міста Дергачі скерувала судовий обвинувальний акт стосовно ексначальника Управління Держкомзему за фактом зловживання службовим становищем, а також службового підроблення.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Станіслав Пієв, протягом 2007-2008 років вказаною посадовою особою підписано позитивні висновки щодо проєктів землеустрою, які стосуються відведення трьох земельних ділянок для будівництва житлових будинків.

У подальшому це стало підставою для передачі вказаних земель у приватну власність. Однак передача земель відбулася з низкою порушень вимог чинного законодавства. Зокрема, не змінено цільове призначення ділянок, повідомляє пресцентр прокуратури Харківської області.

Крім того, порушено встановлений державою мораторій на відчуження цих земель. При цьому, ці землі фактично є державною власністю та перебувають у постійному користуванні Державного підприємства «Харківська лісова науково-дослідна станція».

Таким чином, дії вказаного посадовця призвели до вибуття з державної власності земельних ділянок лісогосподарського призначення, що завдало державі збитків у розмірі майже 376 тис. грн.

Наразі місцевою прокуратурою готуються позовні заяви з метою повернення незаконно наданих у приватну власність земельних ділянок лісового фонду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X