На хакатоні в Сумах обговорили альтернативу пластику

31.05.2021 17:18

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла співорганізатор хакатону, координатор міжнародного проєкту «Продукування та поширення ідей циркулярної економіки відповідно до Плану дій ЄС» за програмою Еразмус+ Жан Моне, старший науковий співробітник науково-дослідної частини Сумського національного аграрного університету Тетяна Шевченко.

«У першому міжнародному Plastic Challenge Hackathon 2021 взяли участь понад 50 учасників з різних регіонів України та Румунії. Під час заходу шукали ідеї щодо розробки біопластиків як екологічної альтернативи традиційним пластикам, сприяння їх розвитку та комерціалізації, прогресивні технології сортування та рециклінгу відходів з полімерів, попередження утворення відходів пластику», - зазначила Шевченко.

За її словами, на конкурсі ідей перше місце здобула команда Університету державної фіскальної служби України, яка розробила пропозиції з податкового стимулювання екологічних ініціатив виробників.

Друге місце посіли представники Херсонського державного аграрно-економічного університету, котрі розробили технологію вирощування мікологічного біоматеріалу (грибів) для створення екологічних і органічних промислових товарів.

На третьому місці опинилася команда Інституту прикладної фізики НАН України, що запропонувала виробляти поліетилен з хітину.

Усі переможці отримали грошову винагороду.

Окрім того, грошовий приз за спеціальним кейсом від партнера хакатону отримав проєкт студенток Сумського національного аграрного університету, які запропонували створювати біопакування з органічних відходів

Рlastic Challenge Hackathon 2021 є партнерським заходом Європейського зеленого тижня (EU Green Week). Захід проходив на  базі Сумського національного аграрного університету.

Фото надали Тетяна Шевченко, Дмитро Бідюка, Юрій Данько

Джерело: Укрінформ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини