На Донбасі – 100 грн, у Києві та Одесі – тисяча: скільки платять за голос на місцевих виборах

19.10.2020 20:00

Проєкт «Стоп політичній корупції» продовжує знайомити з підсумками моніторингу виборчого процесу-2020. Цими вихідними ані погана погода, ані карантин не зупиняли правопорушників, які не лише агітують за «своїх», але й псують кампанію «чужих» кандидатів. Про це під час брифінгу повідомила керівник юридичного департаменту ВГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик.

Протягом вихідних до поліції надійшло понад чотири сотні заяв та повідомлень щодо порушень – 256 за добу 17 жовтня та 194 за 18 жовтня. За результатами цих сповіщень про порушення виборчого процесу правоохоронці почали 43 кримінальних провадження.

Якщо ж говорити загалом про статистику правопорушень, то з 5 жовтня 2020 року до сьогодні, 19 жовтня, працівники поліції почали 408 кримінальних проваджень, що перебувають на стадії досудового розслідування, та склали 1306 протоколів про адмінпорушення.

Brifing1910_1
Роксолана Арійончик Фото: СтопКор

17 жовтня у Броварах двоє молодиків протягом ночі знімали номери, присвоєні кандидату у виборчому бюлетені, на вісімнадцяти агітаційних бордах. Працівники місцевої поліції затримали двох столичних жителів 21 та 23 років та склали щодо них 18 адміністративних протоколів.

Того ж дня в Одесі суд заарештував підозрюваних у масовій купівлі голосів. Їх затримали ще 15 жовтня за організацію мережі підкупу виборців. Один із членів угруповання ще у 2015 році притягався до відповідальності за порушення виборчого законодавства. На руках у затриманих було 45 тисяч доларів, призначених для підкупу: за кожен голос планували платити по 1000-1200 гривень.

Також 17 жовтня слідчий Васильківського відділу поліції під процесуальним керівництвом прокуратури району оголосив про підозру одному з кандидатів на голову ОТГ, який разом зі спільницею роздавали в конвертах по тисячі гривень вчителям тамтешніх шкіл.

На Донеччині кандидати не були такі щедрі: тут в агітаційному наметі у Лиманському районі виборцям пропонували лише по 100 гривень. А у сусідньому Краматорську голос оцінили у футболку, чашку та браслет.

Досудове розслідування за всіма вказаними епізодами наразі триває.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини