На Донбас можна вводити миротворців при повній тиші з обох сторін – Айвазовська

06.09.2017 13:55

Скептично українська сторона поставилася до уведення миротворчої місії ООН на Донбас – ідею, яку виловив 5 вересня президент Росії Володимир Путін. Річ у тім, що вони там будуть виконувати тільки функції охоронців для представників ОБСЄ, проте їхній мандат повинен розповсюджуватися і на населення з обох сторін конфлікту. Таку думку намагається донести українська представниця Тристоронньої контактної групи в Мінську Ольга Айвазовська.

Новину повідомляє "Преса України".

"Проблема в тому, що заявлена позиція про миротворців, які будуть відповідати за безпеку спостерігачів спеціальної місії ОБСЄ, – це не той мандат, на який розраховує Україна, який потрібен Україні. Якщо спостерігачам ОБСЄ щось загрожує, то це зрозуміло, що для мирного населення цей конфлікт не є ні замороженим, ні заспокоєним, ні виведеним з гарячої фази. Тому миротворці не можуть мати такий обрізаний мандат із забезпеченням безпеки для спостерігачів. Це не бодігард, це не люди, які повинні супроводжувати спостерігачів, які будуть констатувати факт відведення", – сказала вона.

У той же час вона підкреслила, що миротворці є гарантами безпеки в ситуації, коли всі сторони погодилися припинити активну фазу бойових дій. У тому випадку, коли всі сторони оголосять про відведення важкої зброї, використання миротворців ООН було б доцільним, вважає Айвазовська.

"Миротворці – це гаранти безпеки в ситуації, коли всі сторони вже погодилися припинити бойові дії, активну фазу. Тобто, миротворці дуже рідко направляються в зону конфлікту, коли використовується, наприклад, важке озброєння. Це неможливо. Всі сторони повинні сказати, що більше не використовують його, але для того, щоб цей статус-кво був збережений і ми перейшли до наступних етапів, потрібні миротворці ООН", – говорить вона.

На думку Айвазовської, розміщення миротворчої місії ООН не може стосуватися тільки зони зіткнення, оскільки кордон залишається відкритим.

"Коли ми говоримо про конфлікт глобально, а не про якийсь етап, дійсно, миротворча місія була б раціональною на цій території. Тим не менш, вона не може стосуватися, наприклад, розміщення миротворців тільки в зоні зіткнення, тому що ми розуміємо, що кордон залишається відкритим і можливість входження представників регулярної армії або іншого неофіційного контингенту, перевезення тієї ж так званої гуманітарної допомоги й зброї, воно не припиниться", – додала Айвазовська.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявляв, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X