На Дніпропетровщині піщані браконьєри пустили під воду 10 гектарів сільгоспугідь

Сотні тисяч тонн піску, десятки мільйонів доларів незаконних прибутків і понад 10 га знищених вщент земель – на Дніпропетровщині бізнесмен Анатолій Маляр налагодив масштабну схему нелегального видобутку й збуту корисних копалин. Чи вдасться притягнути горе-підприємця до відповідальності? Дивіться у новому сюжеті Наталі Дігтяр.

За твердженням експертів, сільськогосподарська земля, де штучно утворилися величезні ставки, після таких знущань з боку піщаних браконьєрів не підлягає відновленню.

«Зрозуміло, що там, де існує такого роду кар’єр, про жодні природоохоронні заходи не йдеться. І потім залишається голий степ. Ми знаємо, що там, де пройшли чорні копачі, ще сотні років нічого не буде рости», – коментує голова Української асоціації видобувачів піску Вадим Пелих.

Pisok_Dnipro2
На місці без спецдозволів працює техніка Фото: СтопКор

Активісти ГО «Стоп корупції» зафіксували автомобілі, які використовувались як знаряддя скоєння злочину: два екскаватори, в одному з яких знаходилась піщана суміш.

Раніше правозахисники вже зверталися до поліції із відповідними заявами про факти незаконного видобутку піску на цій «точці», та запропонували правоохоронцям об’єднати їх та опечатати техніку нелегалів.

Для того, щоб зафіксувати протиправні дії Маляра, представники «СтопКору» залучили працівників управління екоінспекції у Дніпропетровській області, які прибули на кар’єр та пообіцяли вжити відповідні заходи щодо браконьєрів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини