На Дніпропетровщині підприємця упіймали на продажі автодорожникам незаконно видобутого піску

15.08.2020 11:34

Без жодних дозволів та на землі, призначеній для ведення агробізнесу – на Дніпропетровщині місцевий підприємець Анатолій Маляр вирішив надурити державу і влаштував незаконну копанку на ділянці у 10,5 га. Хто будує дороги з нелегально видобутого піску? Що про це думає поліція і місцева влада? Та яке покарання «світить» копачам? Дивіться у новому матеріалі «СтопКору» у рубриці «За парканом».

Дніпропетровщина, Петриківський район, село Іванівка – кілька років поспіль тут орудують незаконні копачі піску. Видобуток у промислових масштабах здійснює ФОП Маляр, що належить бізнесмену Анатолію Маляру.

Площа копанки становить 10,5 га, на «точці» працюють два земснаряди, кілька екскаваторів, навантажувачів та самоскидів. Проте роботи ведуться без спецдозволу Держгеонадр на видобуток копалин, а розрита ділянка, судячи з публічної кадастрової мапи, має цільове призначення «для ведення сільського господарства».

Незаконно видобутий пісок продають компанії «Автомагістраль-Південь», яка займається будівництвом доріг. Власники дорожньої компанії запевняють, що не причетні до браконьєрства. Однак «СтопКор» зафіксував на місці видобутку саме їхні вантажівки.

Pisok_Dnipro2
На місці без спецдозводів працює техніка Фото: СтопКор

Щойно стопкорівці викрили незаконну точку, за ніч звідти прибрали частину техніки. Правозахисники викликали на місце поліцію, аби правоохоронці зафіксували порушення. «СтопКор» подав заяви до місцевої поліції, прокуратури та райдержадміністрації. Там пообіцяли співпрацювати з розслідувачами і сприяти виведенню піщаних нелегалів на чисту воду.

Нагадаємо, порушення правил охорони або використання надр карається позбавленням волі на термін до двох років, а незаконне використання ґрунту та збут майна, здобутого злочинним шляхом – до трьох років.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини