Ігор Бондарчук Всі публікації на сайті Стопкор голови правління ГО "Стоп корупції"

На Дніпропетровщині під виглядом розведення риби незаконно видобувають пісок, а у столиці викрили інвестиційних шахраїв

Сьогодні я вам розповім круту історію, пов’язану із видобуванням корисних копалин на Дніпропетровщині. Але це – нелегальні копачі. Схеми — типові: йдеться про незаконне видобування піску у Китайгороді та селі Іванівка.

Ілюстрація: СтопКор

Там місцеві ділки організували нелегальну схему. Що, як ви думаєте, вони зробили? Правильно, всім розповідають, що будуть копати ставки для розведення риби, а насправді повним ходом видобувають там корисні копалини. І у великих обсягах постачають цей пісок для «Великого будівництва» Президента Зеленського, чим просто знищують репутацію цього важливого й потрібного проєкту.

У чому полягає схема? Місцеві нелегальні копачі запевняють усіх, що на місцях видобування піску будуть організовані так звані розплідники риби або ставки. І населення дуже спокійно до цього ставиться, адже їм дуже подобаються такі інвестиції.

Однак загалом за цей час ми побачили єдине: там діє великий, масштабний бізнес, спрямований винятково з корисливими мотивами. Й абсолютно ігноруються інтереси місцевої громади.

Одна з точок у селі Іванівка працює вже декілька років. І лише замисліться: вони продавали нелегально видобутий пісок за ціною 16,50 грн компанії «Автомагістраль», яка якраз і будувала трасу в Решетилівці!

Фото: СтопКор

Хочу зауважити, що в тендерній документації ця піщана суміш оцінюється приблизно у 300 грн. Самі порахуйте: на скільки піщані нелегали «нагріли» державний бюджет.

Ми працюємо в регіоні понад рік, і за цей час максимально активізували все місцеве населення до боротьби з такими злочинами. Ми з’ясували, що в Китайгороді піщаний нелегал навіть хоче отримати ліцензію і таким чином узаконити свої зловживання. Я думаю, що правоохоронні органи не мають стояти осторонь.

І зараз звертаюся до всіх керівників області й керівництва держави, а також до читачів з Дніпропетровщини: не залишайтеся байдужими, не будьте осторонь, реагуйте, звертайтеся до відповідних правоохоронних і контрольних органів! Адже за час діяльності у цьому регіоні ми дійсно зуміли частково зупинити цих надродерів. І зможемо робити це й надалі, але тільки спільно з вами.

А також хочу розповісти про ефективну історію боротьби нашої організації з інвестиційними шахраями. Саме так ми їх називаємо. А вони представляють компанії, які займаються бінарними опціонами.

По суті, вони маніпулюють довірою людей і пропонують телефоном вкластися в різні сумнівні історії. Чому бінарний опціон? Тому що людина знає про ризики і знає про заробіток, який може отримати. А ці шахраї пропонують додаткові заробітки, і від них мало хто відмовляється.

Фото: СтопКор

Через те потерпілими від цих історій можете стати не просто ви, а ваші батьки, бабусі, дідусі та друзі. Тому ми закликаємо: звертайтеся до нашої організації, ми боремося з цим шахрайством.

Утворився пул організацій, які борються проти сотні офісів, розкиданих Києвом. Лише подумайте: коли ми приходимо до одного з таких офісів, він наступного ж дня переїжджає до іншого приміщення.

Тож якщо ви стали свідком такого переміщення або якщо ви маєте відношення до однієї з таких компаній, просто розривайте будь-які відносини з нею, звертайтеся до нашої громадської організації й ставайте нашим викривачем!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини

-->