На Дніпропетровщині люди екссекретаря міськради Романенка вивезли з агрофірми 7 тисяч тонн соняшника

3,5 тисячі гектарів землі, 7 тисяч тонн насіння соняшника та корпоративні права – екссекретаря міськради Дніпра Максима Романенка звинувачують у рейдерському захопленні майна, що належить ветеранам та інвалідам МВС. Як за останні кілька років колишній посадовець спустошив кілька агрофірм у регіоні? З’ясовувала Наталя Дігтяр.

Ця історія почалася понад три роки тому, коли члени Громадської організації «Управління соціального захисту ветеранів та інвалідів МВС» створили аграрне підприємство «Добробут», щоб підтримувати колишніх правоохоронців та допомагати учасникам АТО.

У земельному банку агрогосподарства – майже 10 тисяч гектарів у Дніпропетровській області. Поля розташовані на території сіл Нива Трудова та Солдатське в Апостолівському районі. Підприємство стабільно забезпечувало роботою і зарплатою місцевих жителів. Але прибуткову фірму вирішили «віджати».

Максим Романенко за часів Януковича був секретарем міськради Дніпра від Партії регіонів. Саме Романенку підконтрольна адвокатська контора, де головує Євген Моршинін.

Dnipro_agro3
Максим Романенко і Євген Моршинін Фото: скріншот

Зі слів ошуканих підприємців, саме люди Романенка завдяки сфальсифікованим протоколам приватного нотаріуса та державного реєстратора незаконно змінили директора агрогосподарства.

«Виявляється, що попередніми датами перед тими зборами були оформлені протоколи, відповідно до яких мене знято було з посади голови цієї організації. Туди були введені зовсім інші сторонні особи – скажімо, «ветерани», яким не має й 35 років. Був знятий голова сільськогосподарської організації Андрій Сіленко і призначені зовсім інші люди», – згадує голова ГО ветеранів та інвалідів МВС Павло Селіхов.

Факт захоплення визнало й Міністерство юстиції України. Своїм наказом Мін’юст зобов’язав рейдерів повернути всі реєстраційні дані і сам «Добробут» законним власникам. Однак загарбників це не зупиняє.

Dnipro_agro3
Мін'юст визнав факт захоплення Фото: скріншот

«Минулого тижня працівники Апостолівського ВП прибули за нашим викликом в село Апостолове. Нам стало відомо, що рейдери здійснюють вивіз техніки. В рамках нашої заяви було розпочато кримінальне провадження, слідчий суддя наклав арешт. Проте слідча не виявила бажання віддавати нам, законним власникам, тобто ПОГ «Добробут» нашу ж техніку», – розповів представник підприємства об’єднання громадян «Добробут» Вадим Протасов.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини