На Дніпропетровщині через бездіяльність правоохоронців селяни створюють загін самооборони

29.01.2020 15:40

У Дніпропетровській області мешканці двох селищ змушені захищатися самостійно, оскільки поліція "в долі" зі злочинцями.

У Петриківському районі відбулися загальні збори мешканців селищ Сорочине та Шульгівка з приводу загострення криміногенної ситуації на території сільської ради.

Про це повідомляється на сторінці "Шульгівська громада" у соціальній мережі Facebook.

"З липня 2019 року село Сорочине тероризує банда злочинців, які здійснюють пограбування та розбійні напади на мешканців, застосовуючи тортури та катування і вимагаючи гроші. Серед постраждалих звичайні господарі та пенсіонери, члени їхніх родин, у тому числі діти. Останній напад відбувся 12 січня 2020 року і закінчився він для потерпілих вогнепальними пораненнями. Від нападу до нападу дії злочинців стають все більш зухвалими, а розслідування злочинів, попри впізнання бандитів сусідами потерпілих, йде вкрай повільно, перевищуючи всі розумні терміни. Відповідь очільників поліції "Ми тримаємо ситуацію на контролі", мешканців села Сорочине наводить на думку, що правоохоронці теж "в долі", - ідеться у повідомленні, передає "День".

Керівники поліції були присутні на зборах селян. Вони нібито "скаржилися на проблеми, які для них створили реформи, на обмеження, які накладає необхідність дотримуватися прав людини під час допиту потенційного злочинця, на недостатнє забезпечення кадрами та обмежене фінансування, зокрема погане забезпечення паливно-мастильними матеріалами". Вислухавши правоохоронців про перелік їх складностей та обіцянку за місяць-два висунути підозру потенційним нападникам, присутні на зборах поставили питання: "А як нам жити зараз?" "Люди бояться вийти з хати в вечірній час, а треба порати худобу. Ходити в гості і просто по вулиці у селі Сорочине ввечері тепер небезпечно, господарі можуть зустріти або перестріти тебе з рушницею", – пишуть на сторінці "Шульгівська громада".

Селяни вважають, що особиста безпека, безпека родини та майна – стала питанням №1 у селищах Сорочине та Шульгівка. "Обурені бездіяльністю правоохоронців та своєю беззахисністю учасники зборів вирішили звернутися до Генеральної прокуратури України та міністра МВС України Арсена Авакова. В зверненні, зокрема, повідомити про те, що не мають надії на поліцію та змушені захищати себе самостійно, попередити, що для цього створюють загін місцевої самооборони".

Сільський голова пообіцяв селянам розглянути питання про встановлення камер спостереження на сільських дорогах та повідомив про звернення до керівництва поліції Дніпропетровської області щодо сприяння у забезпеченні громади поліцейським офіцером.

"Маємо такі реалії, що порятунок потопаючих – справа самих потопаючих. Отже гуртуймося, щоб завтра не бути наступною жертвою розбійників, які через свою безкарність від злочину до злочину стають все більш зухвалими та жорстокими", – з сумом констатують на сторінці "Шульгівська громада".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X