На Дніпропетровщині суд повернув громаді майно на 2 мільйони гривень

23.07.2018 14:50

Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позовні вимоги Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави до Марганецької міської ради та суб’єктів господарювання щодо визнання незаконним та скасування рішення міської ради про надання згоди на проведення експертної оцінки майна та його реалізацію, а також визнання недійсним договору купівлі-продажу майна вартістю у понад 2 млн грн та повернення його територіальній громаді.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області. Ідеться про занижену оцінку котлів та обладнання теплової мережі комунального підприємства Марганця. Про схему незаконного відчуження майна місцевої громади неодноразово повідомляли активісти місцевого осередку «Стоп корупції».

«Так, рішенням Марганецької міської ради проведено експертну оцінку котлів з котельним обладнанням та теплової мережі, на підставі чого надалі між комунальним підприємством та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір купівлі-продажу вказаного майна вартістю у понад 2 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що рішення міської ради було прийнято з порушенням норм чинного законодавства, а саме: оцінка спірного майна була визначена без проведення конкурсу та за ринковою вартістю станом на 2016, а не 2017 рік.

Наразі за втручання прокуратури суб’єктів господарювання зобов’язано повернути незаконне набуте майно за оспорюваним договором купівлі-продажу на користь територіальної громади міста Марганця», – ідеться на сайті прокуратури Дніпропетровської області.

Нагадаємо, що у лютому 2018 року Нікопольська місцева прокуратура подала до господарського суду Дніпропетровської області позов до Марганецької міської ради та ще низки підприємств міста щодо визнання незаконним та скасування рішень міськради про затвердження звіту про оцінку майна та надання дозволу на продаж мереж теплопостачання міста Марганець, договору купівлі-продажу майна та його витребування. Про це стало відомо активістам місцевого осередку «Стоп корупції».

Додамо, представники проекту неодноразово повідомляли про процес розкрадання майна Марганецьтепломережі з боку місцевої влади.

Зазначимо, що слідчим відділом Марганецького відділення НВП ГУНП в Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом Марганецького відділення Нікопольської місцевої прокуратури проводилось досудове розслідування відомостей, внесених до ЄДРДР за скоєння кримінального правопорушення за ч.2 ст.364 – зловживання владою або службовим становищем.

Справа стосується того, що протягом грудня 2016 р. – березня 2017 р. «спритними» посадовцями Марганецької міськради були підготовані проекти рішень Марганецької міської ради про дозвіл центру комунального майна тишком-нишком, всупереч законодавству, продати майно марганчан, а саме котли та трубопроводи.

«Майно порізане, вивезене і за безцінь продане. Курирував цим процесом заступник Жадько – Приймак.

Марганецький осередок ГО «Стоп корупції» повідомляв, що всіх фігурантів справи викликали на допити. Але деякі фігуранти почали переховуватись – хто у відпустці за кордоном, хто по сусідніх кабінетах, хто у лікарні. І це все дуже дивно – якщо ці особи не причетні до розкрадання – вони як депутати, посадові особи навпаки повинні допомогти слідству встановити істину та про що потім повідомити громаду!

І ось з Єдиного державного реєстру судових рішень нам стали відомі дуже цікаві факти. Виявляється, що один з основних фігурантів справи, пан Приймак, який згідно з рішенням суду є одним зі свідків і його покази мають вагоме значення для встановлення обставин кримінального провадження, умисно ігнорує вимоги процесуального законодавства щодо неухильного виконання учасниками кримінального провадження своїх обов’язків, внаслідок чого створюються перешкоди здійсненню швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження.

Згідно з рішенням суду, така поведінка свідка є неприпустимою і тягне за собою відповідальність у вигляді накладення грошового стягнення.

Безкарність породжує нові злочини:

Марганецькі посадовці провернули аферу десятиліття…

Три ночі поспіль 6, 7, та 8 лютого у місті вирізали котельну, яка була побудована у 2010 р. Труби та котли та котельне обладнання. Банда пішла значно далі і вирішила знову вкрасти майно територіальної громади сфабрикувала договір з фірмою, яка готова була вирізати та типу забрати на відповідальне збереження у м. Кам’янське. Хоча в нашому місті є комунальне підприємство, де можна було б зберігати. Фактично відбувся продаж! Та завдяки небайдужим марганчанам крадіжка була зупинена! Марганецька міська рада завжди виділяє гроші КП Марганецьтепломережі на охорону котельних? І що ми бачимо, що пан директор КП Яковенко без дозволу міської ради вирішив допомогти посадовцям при підтримці Ярового розікрасти майно марганчан», – розповіли у марганецькому офісі «Стоп корупції».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини