На Дарницькому вокзалі депутати сварились із залізничниками через масляні відходи в ґрунті (відео)

26.06.2020 22:47

26 червня о 10:00 Міжфракційне депутатське об'єднання "За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному та трубопровідному транспорті України" провело засідання щодо стану екологічної і техногенної безпеки в АТ "Укрзалізниця" на території локомотивного депо "Дарниця"-ТЧ-9.

deputati vokzal darnitsya
Між депутатами та залізничником виник конфлікт Фото: СтопКор

До участі були запрошені народні депутати України, а саме Олександр Сухов народний депутат України 9-го скликання та Сергій Вельможний народний депутат України 9-го скликання, представники Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, представники Міністерства інфраструктури України, ДСНС, Державної екологічної інспекції України, представник  АТ "Укрзалізниця". Самого очільника УЗ  Івана Юрика не було, попри те, що ситуація надзвичайно серйозна. Ще минулого року депутатське об'єднання поставило керівництву УЗ питання щодо дотримання безпеки на залізниці.

deputati vokzal darnitsya
Фото: СтопКор

“На даний час з відповіді "Укрзалізниці" нам відомо, що фінансовий план на 2020 рік не затверджено, грошові кошти для усунення наслідків роботи локомотивного депо і в цілому "Укрзалізниці" не виділено. Департамент екологічної безпеки УЗ на даний час не створено. Ми лише почули від представників екологічної інспекції, що їх не допускають до проведення перевірок. Через недопуск неможливо встановити точно скільки ще в УЗ об'єктів підвищеної небезпеки, окрім вже 18 відомих”, – зазначив нардеп Сергій Вельможний.

Як розповіла журналістка "Стоп корупції" з місця події, наслідки своєї діяльності залізничники просто прикривають піском.

"Мастильно-паливні матеріали, які потрапляють у  грунт вони не ліквідовують, а всього-на-всього засипають піском, що наносить неабияку шкоду середовищу.  Як стверджує депутат, до Івана Юрика неодноразово зверталися з даною проблемою, направляючи листи, проте реакції жодної – одні відписки", розповіла вона. 

“Вони тільки можуть собі ставити заробітні плати по 800 тисяч на це ми також звертали увагу. Але немає сенсу не бажають цим займатися. Ми пішли по іншому шляху написали звернення депутатське в поліцію. Зараз порушено 6 кримінальних проваджень”, наголосив депутат.

Проблеми виникли і з інспекцією, яку намагались провести під час виїзду. Екологи з депутатами взяли пробу ґрунту на експертизу, але для того, щоб все було в законному руслі, усі присутні мали підписати акт, який склали під час зняття проби грунту. Проте керівник локомотивного депо "Дарниця" навідріз відмовився підписувати документ. Навколо цього розгорілась справжня словесна перепалка між ним та депутатами. В результаті, в акті зафіксували, що представник депо відмовився підписувати документ без вагомих на те причин. Тепер екологи та депутати чекатиму результатів експертизи. 

deputati vokzal darnitsya
Фото: СтопКор
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини